Accolade posiluje pozici v polské Bydhošti, kde vlastní téměř 40 % všech moderních skladových prostor

Společnost Accolade dále expanduje v polské Bydhošti, kde investuje více než 200 milionů eur (v přepočtu 4,87 miliardy korun) do čtyř moderních skladových parků o celkové rozloze přes 240 tisíc metrů čtverečních.

Investor zároveň zahajuje nový projekt v nedaleké Piłe v hodnotě 40 milionů eur (v přepočtu zhruba 974 milionu korun). Accolade se tak stává lídrem na místním trhu, kde vlastní téměř 40 % všech moderních skladových prostor v okolí Bydhoště.

Společnost Accolade začala v Bydhošti investovat v roce 2016 a brzy se zařadila mezi nejvýznamnější investory v regionu. První dva parky mají celkovou rozlohu 87 tisíc metrů čtverečních a jsou plně pronajaty předními e-shopy a logistickými firmami. Třetí komplex se rozšiřuje a jeho současná plně pronajatá plocha činí 34 tisíc metrů čtverečních. Konečná rozloha tohoto parku bude 44 tisíc metrů čtverečních. Nejnovější projekt společnosti Accolade v regionu se nachází v oblasti Lisi Ogon u Bydhoště a bude se skládat ze tří budov o velikosti 110 tisíc metrů čtverečních. První nájemci se nastěhují ve druhém čtvrtletí roku 2022.

„Bydhošť je skvělým příkladem toho, na jaké lokality se společnost Accolade zaměřuje. Je to město s více než 300 tisíci obyvateli, dostupnou infrastrukturou a průmyslovou tradicí. Jde o průmyslovou, obchodní a logistickou metropoli s rozvinutým komunikačním uzlem. Jako akademicky a vědecky orientované město navíc nabízí kvalifikovanou pracovní sílu, což je pro nás opravdu důležité. Díky našim investicím jsme v regionu vytvořili pracovní místa pro více než 1 320 lidí, a tento počet se bude s dalším rozvojem parků zvyšovat,“ řekl Lukáš Répal, COO společnosti Accolade.

„Dobré podnikatelské prostředí a zlepšující se přístupnost města z hlediska infrastruktury činí z Bydhoště atraktivní trh průmyslových nemovitostí, a to i z hlediska kapitálových investic. Město navíc podporuje investory do skladových a logistických prostor v realizaci nových projektů. Naše lokalita stále získává na hodnotě a oceňují ji i mezinárodní hráči,“ řekla Edyta Wiwatowska, předsedkyně správní rady Regionální rozvojové agentury města Bydgoszcz.

Úspěchy průmyslových komplexů v Bydhošti připravily půdu pro další expanzi v severním Polsku, konkrétně pro investici v hodnotě 40 milionů eur směřující do města Piła. Projekt se bude skládat ze dvou budov o celkové rozloze 44 tisíc metrů čtverečních, přičemž většina plochy byla pronajata již před zahájením výstavby. „Město je rozvíjejícím se střediskem outsourcingových služeb a center sdílených služeb s více než 8 500 malými, středními a velkými podnikatelskými subjekty. Jsme rádi, že vybudováním průmyslového parku s více nájemci přispíváme k transformaci regionu a poskytujeme moderní infrastrukturu, čímž utváříme budoucnost místního podnikání,“ dodal Lukáš Répal. Mezi nájemci jsou špičkové společnosti z logistického sektoru. Z parku navíc vede výborné spojení do centra města, které je vzdálené pouhých 5 kilometrů.

Parky v Bydhošti patří k „nejzelenějším“ v polském portfoliu Accolade a pravidelně cílí na nejvyšší certifikace BREEAM. Společnost využívá například prostory brownfieldu v areálu bývalé chemičky, areály pak běžně disponují včelími úly, biologicky rozmanitou zelení, LED osvětlení či relaxačními zónami pro zaměstnance apod.

Přečtěte si také