Fotbalová Slavia v nových rukou: Pražské „sešívané“ chce koupit miliardář Tykač

V historii fotbalového klubu Slavia Praha by se již brzy mohla začít psát nová kapitola. Klub, který byl od roku 2015 většinově vlastněn čínskou společností CEFC a následně od roku 2018 rovněž čínskou skupinou CITIC, by opět měl přejít do českých rukou. Majoritní podíl pražských sešívaných má totiž dle několika nezávislých zdrojů koupit miliardář Pavel Tykač.

Téměř jednu dekádu odehráli slávisté s čínskými vlastníky, nyní se ale chystá v českém sportovním prostředí k nejspíše nejzásadnější transakci na hodně dlouhou dobu, která by pražský klub, jehož historie se začala psát již v roce 1892, měla vrátit do českých rukou. Tím, kdo projevil zájem o koupi Slavie, není přitom nikdo jiný než jeden z nejbohatších Čechů Pavel Tykač.

Foto: čtk

Informaci o prodeji fotbalového klubu potvrdil redakci týdeníku Euro zdroj blízký vedení klubu. Ten zároveň uvedl, že již zdaleka nejde ze strany Pavla Tykače o nějaké obchodní námluvy, naopak je transakce prakticky hotova. „Dohoda čeká na schválení čínské strany. Až k ní dojde, platí,“ uvedl zdroj, jehož totožnost redakce zná, ale z důvodu jeho ochrany ji nezveřejňuje.

Podle dalšího zdroje by pak součástí dohody, podle níž by Pavel Tykač získal rozhodující podíl ve výši 99,98 % akcií klubu, mělo být i to, že ve vedení klubu zůstane současný předseda představenstva Jaroslav Tvrdík, který byl jedním z těch, kteří stáli u prodeje klubu čínské společnosti CEFC. Jeho působení by tak mělo „čínskou éru“ Slavie přežít. Spekulace o dalších změnách ve vedení klubu jsou pak dle zdrojů ještě předčasné. Druhý nejstarší český fotbalový klub nicméně má před sebou v rukou čtvrtého nejbohatšího Čecha jistě zajímavé časy.

Přečtěte si také