Strategií finančních poradců BePlan je klienty sedřít z kůže. Kooperativa s firmou končí

Pojišťovna Kooperativa se jako první finanční instituce v ČR rozhodla ukončit spolupráci se společností BePlan finanční plánování, kterou vlastní Martin Zoubek.

Firmu tak doběhlo chování jejich poradců, kteří své klienty veřejně označují za špíňáky, ze kterých je dle jejich slov potřeba sedřít kůži. Ze získaných provizí si přitom nejvyšší manažeři společnosti dopřávají luxusní auta, hodinky nebo pompézní firemní večírky, kde alkohol, urážky klientů či obchodních partnerů a konkurenčních firem hrají hlavní roli.

Ačkoli se Česká národní banka intenzivně snaží zvyšovat úroveň a kvalitu sjednávání finančních produktů, kdy poradci a zprostředkovatelé musí absolvovat povinné certifikace i následné vzdělávání, působí na trhu stále společnosti, které se neštítí predátorských praktik známých z přelomu tisíciletí. Jednou z nich je společnost BePlan, která svým agresivním a velmi neetickým chováním značně poškozuje trh finančního poradenství. Na chování této společnosti upozornil Lukáš Ticháček, zemský ředitel společnosti SMS finance. „Jde o velmi agresivní působení společnosti BePlan, která má za cíl urážet klienty, nadávat jim do špíňáků, urážet finančně poradenské společnosti a jejich poradce, a urážet tím celkové fungování oboru financí,“ uvedl na svém Instagramu Ticháček.

Ve svém videu pak Lukáš Ticháček upozorňuje zejména na jednoho z klíčových manažerů firmy BePlan, pana Duc Trung Nguyena, který na veřejnosti vystupuje pod přezdívkou Pan Čung. Na svých sociálních sítích, které sledují stovky tisíc lidí, právě on označuje klienty jako špíňáky, které je potřeba oškubat. Následně se na sítích chlubí luxusními hodinkami Rolex a Audemars Piguet v hodnotě několika milionů korun, luxusními automobily Mercedes-Benz a BMW či okázalými večírky.

Podobně pak na sociálních sítích vystupují i další poradci společnosti BePlan. Zálibu v luxusu lze spatřit zejména u samotného majitele společnosti Martina Zoubka, který ve své garáži parkuje například Rolls-Royce za zhruba 13 milionů korun, dále pak Lamborghini, Bentley či Porsche. Z provizí od klientů také létá na luxusní dovolené privátním letadlem a zápěstí mu zdobí několik modelů zlatých hodinek značky Rolex v hodnotě několika milionů korun. Zoubek takto veřejně vystupuje i přesto, že jeho kariéra je spojena s řadou kontroverzí, což působí jako naprostý výsměch klientům jeho společnosti.

Do zájmu veřejnosti se přitom Zoubek dostal už za svého dřívějšího působení ve společnosti OVB Allfinanz, a to zejména kvůli odhalení nekalých praktik, na které ve svém snímku upozornil dokumentarista Jakub Charvát. Během svého působení v OVB také Zoubek obdržel anticenu od Asociace finančních poradců, která potvrdila jeho negativní vliv na obor finančního poradenství. Společnost OVB pak za jeho působení dostala pokutu 5 milionů korun od České národní banky za klamavé obchodní praktiky.

Podle informací redakce se společností BePlan již ukončila spolupráci pojišťovna Kooperativa, která velmi silně dbá na etiku a profesionalitu svých poradců i nezávislých zprostředkovatelů, s nimiž spolupracuje. „Můžeme potvrdit, že jsme s touto společností ukončili spolupráci. Více to komentovat nebudeme,“ uvedl bez dalšího komentáře Milan Káňa, tiskový mluvčí pojišťovny Kooperativa. Lze ale předpokládat, že právě neetické a agresivní chování zástupců společnosti BePlan bylo důvodem pro ukončení spolupráce.

Přečtěte si také