Vzdělávací program Seeds for the Future se i letos otevře studentům technických oborů

Otevírá se další ročník výběrového vzdělávacího programu Seeds for the Future, který studentům českých vysokých škol nabízí možnost načerpat know-how od odborníků jedné z největších technologických a telekomunikačních společností.

Globální iniciativa společnosti Huawei sdružuje špičky v oboru ICT, pod jejichž vedením talentovaní studenti z celého světa rozvíjejí své expertní znalosti. Zájemci z České republiky se mohou do programu hlásit do 15. září, a to buď přímo, nebo prostřednictvím kontaktních osob na jednotlivých univerzitách.

Iniciativa Seeds for the Future již od roku 2008 umožňuje studentům z celého světa rozvíjet znalosti nejmodernějších technologií a získat dovednosti potřebné k uplatnění v ICT oblasti. Odborný vzdělávací program se v letošním roce zaměří především na vysvětlení technologií 5G sítí, možnosti využití umělé inteligence, základy cloudových technologií a digitální transformaci. Kromě toho program nabídne znalosti v oblasti multikulturního vedení a strategického managementu, absolventi si budou moci rozšířit i praktické dovednosti leadershipu. Jeho součástí bude také možnost nahlédnout do zázemí špičkové technologické společnosti. Nejlepšího českého studenta čeká týdenní technologická expedice do Šen-čenu, kde se kromě jiného podívá do výrobních, vývojových a inovačních center společnosti Huawei.

V návaznosti na vzdělávací projekt se absolventi budou moci zapojit do globální soutěže Tech4Good, kde se hlouběji seznámí s nejnovějšími trendy digitalizace a možnostmi jejich využití při řešení skutečných problémů současného světa.

„Na pochopení a správném využití komunikačních technologií aktuálně stojí rozvoj téměř všech oblastí podnikání,“ říká Gabriela Löbel, manažerka pro CSR projekty ve společnosti Huawei. „Absolventi projektu Seeds for the Future mají jedinečnou možnost získat znalosti, na nichž mohou postavit svůj další kariérní rozvoj. Díky němu budou mít po absolvování školy unikátní výchozí pozici, a navíc poznají reálné fungování a zázemí jedné z největších technologických firem. Prakticky si prověří, kam mohou dále rozvíjet svůj talent.“

Seeds for the Future pro české studenty již poosmé

Projekt Seeds for the Future je určený pro vysokoškolské studenty se zájmem o informační a komunikační technologie (ICT). Společnost Huawei při oslovování zájemců spolupracuje s řadou předních českých univerzit, které tyto obory ke studiu nabízejí. Studenti se do programu mohou hlásit i přímo, a to prostřednictvím webového formuláře. Přihlášky se uzavírají 15. září 2023.

„Studenti z Česka se do projektu Seeds for the Future zapojují již od roku 2015. Od té doby prošla programem více než stovka úspěšných absolventů, kteří získali jedinečnou příležitost rozšířit své znalosti nejnovějších technologií a prověřit své schopnosti v nadnárodní konkurenci. Letos nabízíme třiceti zájemcům možnost absolvovat intenzivní vzdělávací kurzy a workshopy zaměřené na leadership a komunikaci,“ uzavírá Gabriela Löbel.

Seeds for the Future je globální program společnosti Huawei a její nejdéle trvající iniciativa zaměřená na společenskou odpovědnost (CSR). Od roku 2008, kdy byl projekt zahájen, díky němu získalo odborné znalosti více než 12 000 studentů a zapojilo se do něj 500 univerzit z celého světa. Česká adaptace projektu byla spuštěna v roce 2015.

Přečtěte si také