Tým Havel & Partners právním a daňovým poradcem při investicích One family office do fondů KKR a Vista Equity Partners

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS ve spolupráci s partnerskými kancelářemi v Delaware a v Lucembursku poskytují komplexní právně-daňové poradenství ONE FAMILY OFFICE při jejich investici dosahující souborně téměř 1 miliardy Kč se světovými leadery v oblasti globální private equity – KKR Co. a s největším specializovaným private equity fondem v oblasti enterprise software – Vista Equity Partners.

Za HAVEL & PARTNERS vedou právní a daňový poradenský tým partneři Filip Čabart a Josef Žaloudek. Transakce byla připravena v ČR a SR unikátním týmem seniorních private ekvity profesionálů z investičního týmu ONE FAMILY OFFICE, jehož členové mají desítky let zkušeností, včetně spolupráce s dolarovými miliardáři v ČR, SR i zahraničí. Svojí komplexitou a složením spoluinvestorů i rozsahem se jedná o unikátní transakci.

ONE FAMILY OFFICE je aktuálně službami nejkomplexnější multi family office ve střední Evropě zajištující rozsáhlý servis bonitním rodinám i jednotlivcům. Svým obchodním partnerům díky dlouholetým zkušenostem přináší nejen špičkové odborné poradenství v oblasti správy a ochrany majetku, ale představuje i mimořádně rozsáhlou paletu místních či zahraničních koinvestic, včetně příležitostí koinvestic do globálních private equity fondů.

Investice jsou součástí komplexní strategie alokace kapitálu ONE FAMILY OFFICE v rámci private equity s největšími světovými správci majetku. ONE FAMILY OFFICE spravuje prostředky zakladatelů a nejbližších obchodních partnerů v rozsahu 300 mil. USD a letos plánuje nově alokovat do zahraničních aktiv až 100 mil. eur (2,5 mld Kč). 

Vista Equity PARTNERS je jednou ze dvou největších světových private equity skupin zaměřených na enterprise software, založenou v roce 2000, která za 23 let investování do softwarových společností dosáhla hodnoty 95 miliard USD majetku pod správou.

Americká private ekvity společnost KKR je světovou ikonou v oblasti správy aktiv. Založena v roce 1976 Jerome Kohlbergem ml., Henry Kravisem a Georgem R. Robertsem, stála společnost KKR u zrodu konceptu leveraged buy-out a celého private equity trhu. Dnes má v aktivech pod správou 528 miliard dolarů a patří do trojice světově nejúspěšnějších firem v této oblasti.

Přečtěte si také