Solární skupina SOLEK Zdeňka Sobotky získala na další výstavbu elektráren v Chile 8,4 miliardy

Energetická skupina SOLEK solárníka Zdeňka Sobotky staví solární elektrárny po celém světě, zejména v Chile. Na svůj další rozvoj v této latinsko-americké zemi získala financování do roku 2043. Společnost vstoupila na významný trh soukromých dluhopisů Spojených států amerických (USPP) a potvrdila tím svou atraktivitu pro prestižní investory.

Společnost SOLEK uzavřela financování ve výši 379 milionů USD, tedy přibližně v hodnotě 8,4 miliardy Kč, pro své portfolio v Chile. O transakci byl ze strany investorů velký zájem, což potvrzuje atraktivitu aktiv společnosti SOLEK a důvěru trhu v její dlouhodobé plány.

Díky velkým příležitostem, které dnes sektor obnovitelných zdrojů energie nabízí, zažívá SOLEK období dynamického růstu, který s sebou nese požadavky na financování. Museli jsme splnit přísná akreditační kritéria, abychom získali přístup k financování na trhu USPP. Toto flexibilní financování nám umožní soustředit se na naše fotovoltaické projekty a další rozvoj,“ uvedl Zdeněk Sobotka, zakladatel a generální ředitel skupiny SOLEK.

SOLEK podniká s obnovitelnými zdroji energie, konkrétně v oblasti solární energetiky. Společnost se primárně věnuje projektování, realizaci a správě solárních elektráren.

Od roku 2010 SOLEK připojil celkem 53 fotovoltaických elektráren, z nichž 18 se nachází v Evropě a 35 v Chile.

Momentálně se připravuje více než 38 projektů v Chile, které by měly být dokončeny v průběhu let 2023 a 2024. Kromě podnikání v Latinské Americe firma Zdeňka Sobotky plánuje rozsáhlé fotovoltaické projekty v Evropě s celkovou kapacitou dosahující 1,4 gigawattu. Nejdále pokročilé projekty se momentálně nachází v Rumunsku a Řecku.

Přečtěte si také