Podnikat v digitálním světě je pro firmy nutností. Jak v něm ale uspět?

Podnikatelům, kteří svůj byznys zatím nerozšířili do online prostředí, se snaží jít naproti technologická společnost Vodafone. Ta jim vedle užitečných nástrojů a služeb nabízí pomoc i prostřednictvím Digiakademie, portálu s praktickými kurzy o podnikání online.

Podnikatelé moderní doby, digitalizujte se

Málokterá firma dnes může bez prezence v digitálním světě prosperovat a růst. Když spotřebitel kupuje byt, auto nebo cokoliv jiného, jde nejdřív na internet, a pokud na něm daná firma není aktivní, přichází už v tomto momentě o zákazníky.

Digitalizace firmy je proto dnes už nevyhnutelná, nicméně pro řadu podnikatelů představuje obavy, že podnikání v online světě neporozumí a že to sami nezvládnou. Přestože se není čeho obávat, je užitečné mít po boku spolehlivého obchodního partnera, který podnikatelům s rozšířením byznysu na internet pomůže. Skvělým příkladem je v tomto ohledu Vodafone, který s cílem podnikatele vzdělávat a zbavit je pomyslných bariér vytvořil v roce 2021 edukační portál Vodafone Digiakademie. Všechny jeho kurzy mohou firemní klienti Vodafonu absolvovat zdarma.

Nový modul Digitální podnikání

Vodafone do Digiakademie nedávno přidal nový modul Digitální podnikání. Absolventi porozumí základům digitálního podnikání a budou schopní prodávat své služby či produkty v online prostředí. V novém modulu se zákazníci blíže seznámí s nejrůznějšími tématy, i z tohoto důvodu má modul potenciál oslovit velký počet zájemců. A co se díky němu absolventi naučí?

První okruh témat se věnuje digitální transformaci a technikám, jak správně nastartovat změny ve firmě. Další bloky se pak zaměřují na ochranu podnikání a dat před kyberútoky, na prezentační dovednosti a sílu příběhu, prodejní příležitosti a jejich využití nebo na výhody a obchodní potenciál pevného internetu a 5G sítě.

Balíček služeb Digitální kancelář

Vodafone Business nabízí i konkrétní nástroje, které podnikatelům pomohou s digitalizací a zefektivní jim práci. Za zmínku stojí Digitální
kancelář, se kterou zákazníci získají licenci Microsoft 365, další výhodou je bezpečnostní aplikace CyberWall, chránící data před kyberútoky, nebo datová SIM karta a přenosný USB modem, díky kterým mohou podnikatelé svůj byznys rozvíjet odkudkoliv.

Zjistěte, jak může Vodafone Digiakademie a Digitální kancelář pomoci v podnikání právě vám, na vodafone.cz/digitalnikancelar
vodafone.cz/digiakademie.

Přečtěte si také