Nerudová spouští crowdfundingovou kampaň na platformě Donio

Prezidentskou crowdfundingovou kampaň spustila jedna z hlavních favoritek lednových voleb Danuše Nerudová. Reaguje tak na poptávku stovek lidí, kteří by rádi nejsilnější občanskou kandidátku podpořili nejen finančně. Kampaň poběží na dárcovské platformě Donio, kde si lidé mohou za svou podporu vybrat jednu z odměn – od triček, mikin až po „obytňák Danuše”.

S nápadem přišel jeden z dobrovolníků. „Lidem se líbily čepice a trička, které jako dobrovolníci nosíme, a psali nám, že by je chtěli také a že za ně rádi zaplatí, a podpoří tak kampaň Danuše jak finančně, tak tím, že ji hrdě budou nosit na svém oblečení,“ uvedl Václav Veselý z Ústí nad Labem.

„Přišlo mi to jako skvělý nápad, jak dárcům alespoň symbolicky poděkovat za jejich podporu. Velmi dobře si uvědomuji, že podpořit něčí kampaň finančně už je obrovský závazek. O to více v situaci, která dnes panuje. Snažila jsem se, aby byly odměny co nejosobnější a nejoriginálnější, takže vedle klasických triček, mikin a plecháčků můžete zvolit jako odměnu třeba tetovačku nebo Danušovici od Žufánka. Ve své kampani se neopírám o obrovské zdroje holdingů nebo finance politických stran a nesmírně si cením a věřím v podporu drobných dárců, kteří jsou zcela zásadním pilířem celé kampaně,“ dodává Danuše Nerudová.

Dárcovská kampaň běží na platformě Donio, kde si vedle daru od 100 Kč můžete vybrat i preferovaný druh odměny. Jde o první crowdfundingovou kampaň prezidentského kandidáta na této platformě a naprostá většina vybraných peněz poputuje na mediální podporu prezidentské kandidatury, chod jejího týmu a vybavení pro dobrovolníky.

Přečtěte si také