MSV: Bosch Rexroth a třikrát poprvé

Nenechte si ujít společnost Bosch Rexroth na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu, v pavilonu P a stánku 085.

Bosch Rexroth letos poprvé představí všechny své produktové řady, průmyslovou automatizaci a průmyslovou i mobilní hydrauliku. Poprvé se Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) spoluúčastní certifikovaní partneři Bosch Rexroth a stejně tak poprvé firma ukáže hned několik novinek napříč všemi produktovými řadami.

Bosch Rexroth na MSV uvede koncept propojené hydrauliky Connected Hydraulics splňující všechny požadavky pro inteligentní řešení hydraulických aplikací. Na stánku najdete produkty, u nichž firma klade důraz na takzvaný downsizing, vzdálenou správu SW a diagnostiku, včetně cloudové archivace dat.

Jedním z nejzajímavějších exponátů budou hydraulické lineární osy se svými silnými strán­kami: vysokým výkonem, dynamikou a dlouhou životností. Jejich použití vede k efektivnímu využití materiálu, tiššímu provozu a může snížit spotřebu energie až o 80 procent. Mezi novinku v hydraulických lineárních osách patří CytroMotion, která konkuruje kuličkovým a planetovým lineárním osám a značně je převy­šuje svými výkonovými parametry. V oblasti elektrifikace mobilní hydrauliky patří mezi špičku v elektrických motorech a měničích řad 400 a 700V navržených pro off-road sta­vební a manipulační techniku.

V oblasti elektronizace a konektivity se firma zaměřuje i na optimalizace celých hydrau­lických systémů. Tím chce pro zákazníka získat kompaktní řešení s vysokým výkonem a co nejmenšími zástavbovými rozměry. Koncepční řešení produktů Rexroth přináší snižování tepelných ztrát a celkové zvýšení  efektivity, včetně systému prediktivní údržby (CytroConnectSolution).

Robotická přesnost

Na stánku Bosch Rexroth se návštěvníci seznámí se Smart Flex Effector – senzorovou kompenzační jednotkou s aktivní měřicí funkcí v šesti stupních volnosti. Zvyšuje přesnost a otevírá zcela nové oblasti použití robotů a kartézských soustav. Pomocí Smart Flex Effector lze díky polohovým senzorům s vysokým rozlišením zaznamenat polohové odchylky mezi nástrojem a obrobkem a převést je na aktivní korekční pohyby manipulátoru. Inteligentní senzory poskytují detailní zpětnou vazbu procesu a ve spojení s kompenzační kinematikou umožňují nové nastavování v reálném čase. Naměřené hodnoty Smart Flex Effector také poskytují informace o kvalitě procesu a lze je použít ke sledování a protokolování kvality.

Intralogistika v pohybu

Během veletrhu návštěvníci rovněž uvidí v akci autonomní transportní systém ActiveShuttle, který umožňuje zvýšit produktivitu intra­logistiky. Jeho implementace do stávající infrastruktury je snadná a nenarušuje běžný provoz původního nastavení. Má intuitivní ovládání, je kompletně propojený a bezpečný pro použití s lidmi. ActiveShuttle automatizuje a standardizuje dodávku materiálu. Umožňuje přepravu vozíků naložených přepravkami (KLT) maximálně flexibilním a bezpečným způsobem.

Montážní technika předvede dopravníkové systémy Bosch Rexroth, jako jsou Varioflow plus nebo dopravníkový systém TS2plus. Nevynechte ani ukázku nového doplňkového CAD modulu FRAMEpro pro sestavování montážních linek a rámů strojů. Tento modul obsahuje přibližně 1 500 produktů, lze jím provést kontrolu funkčnosti a vytváří automatické kusovníky pro přímé objednávky.

Automatizace bez limitů

Na letošním MSV nebude chybět ani automatizační platforma ctrlX AUTOMATION, která posouvá hranice mezi řízením stroje, IT a IoT. Škálovatelná platforma umožňuje flexibilní návrh centrálních a decentralizovaných automatizačních topologií. S operačním systémemLinux v reálném čase, otevřenými  standardy, aplikační technologií pro programování, webo­vým inženýrstvím a komplexním připojením IoT snižuje ctrlX AUTOMATION náročnost na inženýring o 30 až 50 procent.

Přečtěte si také