Knuspr.de ze skupiny Rohlik Group kupuje Bringmeister, a posiluje tak vedoucí postavení na evropském a německém trhu

Rohlik Group, evropský lídr v oblasti online prodeje potravin, který letos dosáhl ročního obratu 750 milionů eur a po akvizici očekává obrat 900 milionů eur, oznamuje klíčovou transakci: akvizici společnosti Bringmeister.

Skupina Rohlik Group kupuje společnost Bringmeister od české investiční skupiny Rockaway Capital, která na oplátku získá podíl ve skupině Rohlik Group. Výše podílu bude záviset na výsledcích, kterých společnosti Knuspr.de a Bringmeister dosáhnou po fúzi, tedy v příštím roce. Skupina po covidu zaznamenala významný meziroční růst o 30 % a očekává, že tato transakce dále urychlí její vzestupné směřování a geografickou expanzi.

Strategický význam transakce

Rohlik Group konzistentně vykazuje rychlý růst a ziskovost na evropských trzích, zejména v Česku a Maďarsku. Akvizice společnosti Bringmeister prostřednictvím Knuspr.de, dceřiné společnosti skupiny, výrazně rozšiřuje působnost Rohlik Group. Ta teď bude nabízet své služby i v Berlíně a upevní svou přítomnost v Mnichově. Mnichov, který měl podle původních prognóz dosáhnout ziskovosti před koncem letošního roku, překročí tento důležitý milník ještě rychleji.

Podíl společnosti Knuspr na trhu online prodeje potravin v Mnichově navíc po akvizici přesáhne 25 %, čímž se na tomto trhu stane největším hráčem. Společnost Bringmeister je pak významným hráčem na berlínském trhu. Knuspr.de má ambiciózní plán rozšířit v nadcházejících letech své služby do deseti dalších německých měst.

V rámci integrace převede společnost Bringmeister v říjnu svůj provoz do plně automatizovaného fulfillmentového centra v Garchingu u Mnichova. Zákazníci Bringmeisteru se poté u společnosti Knuspr.de mohou těšit na zcela nový zážitek z nákupu. Tento strategický krok udělá firmu efektivnější, sníží jí provozní náklady a tím zvýší ziskovost. V Berlíně bude značka Bringmeister fungovat až do začátku příštího roku.

Výhled do budoucna a výhody pro zákazníky

Rohlik Group, technologický průkopník v odvětví online prodeje potravin, bude integrovat své automatizační technologie do nově sloučených provozů. Zákazníci společnosti Bringmeister se mohou těšit na vylepšené služby, například rychlejší doručení (do tří hodin od objednání), kratší dodací okna a bohatší výběr z místního i mezinárodního sortimentu. Knuspr dodává také lékárenský sortiment. Kombinace rychlosti a velkého výběru nabízí dokonalý nákupní zážitek, který se v následujících měsících ještě zlepší díky doručení do 60 minut od objednávky a 15minutovým dodacím oknům.

„Jsme mimořádně optimističtí, pokud jde o budoucnost online potravinového sektoru a zejména skupiny Rohlik Group, vzhledem k jedinečnosti naší služby. Tato transakce je významným urychlením našeho pokračujícího růstu. Těšíme se na to, až zákazníkům Bringmeisteru v Mnichově a Berlíně ukážeme, co všechno jim můžeme nabídnout,“ říká Tomáš Čupr, zakladatel Rohlik Group.

Jakub Havrlant, generální ředitel společnosti Rockaway, která společnost Bringmeister doteď vlastnila, dodává: „Odvětví online prodeje potravin aktuálně dynamicky roste. Jsem přesvědčen, že tato transakce, jejímž výsledkem je fúze společností Knuspr.de a Bringmeister, významně posílí pozici Rohlik Group na německém trhu.“

Přečtěte si také