Poptávka po nových logistických prostorách u hranic roste: Bekaert se v Aši přestěhuje do nové výrobní haly na míru od CTP

CTP, jeden z pěti největších realitních developerů v Evropě, rozšiřuje svůj průmyslový park v Aši, nedaleko hranice s Německem, kde v poslední době výrazně roste zájem o logistické prostory.

  • 24. června 2021

Do nově budované třetí haly tohoto areálu se ještě letos přestěhuje textilní výrobce Bekaert Textiles, člen skupiny Bekaertdeslee. Společnost rozšíří svou výrobu, kterou navíc zmodernizuje a v rámci udržitelnosti se zaměří na nové recyklované materiály.

V CTParku Aš nyní stojí již dvě plně pronajaté haly o celkové rozloze bezmála 34 tisíc metrů čtverečních. Aktuálně CTP zahajuje stavbu třetí haly o velikosti téměř 16,5 tisíce metrů čtverečních, z nichž více 10 tisíc metrů čtverečních si pronajme právě Bekaert Textiles. CTP má v plánu postavit v areálu ještě minimálně dvě haly. Celkově developer klientům nabídne dalších až 50 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor. S dalšími zájemci o pronájem nových prostor nyní developer jedná.

Areál má v rámci České republiky výjimečnou polohu. Nachází se jen tři kilometry od německých hranic, což nájemcům umožňuje obsluhovat jak české, tak německé území. „V poslední době jsme zaznamenali zvýšený zájem o pronájem v našich logisticko-průmyslových areálech, speciálně těch na hranicích s Německem,“ řekl Jakub Kodr, Business Developer CTP.

Mezi další žádané parky v této oblasti patří například CTPark Cheb nebo jeden z největších parků ve střední a východní Evropě CTPark Bor, který si zároveň se svými přibližně 500 tisíci metry čtverečními pronajímatelných ploch drží pověst jedné z nejatraktivnější lokalit ve střední Evropě. Například právě v Boru působí přední mezinárodní dodavatelé technologií, automobilového průmyslu či například společnost Primark nebo Loxxess.

„Naší prioritou je starat se o to, aby byly dodávané prostory přizpůsobeny konkrétním požadavkům našich klientů, ti se tak mohli maximálně soustředit na své podnikání a vše okolo budov nechat na nás,“ dodal Kodr. S ohledem na nárůst výrobní a skladovací kapacity se Bekaert do nové haly přestěhuje ještě letos z již nevyhovujících prostor ve městě. Velkou výhodou pro firmu budou právě zcela nové a na klíč připravené moderní prostory v CTParku, které budou navíc postaveny v tom nejvyšším environmentálním standardu BREEAM Excellent.

Společnost Bekaert Textiles bude ve více než třináctitisícové Aši zaměstnávat zhruba stovku lidí. Stávající počet zaměstnanců zvýší o desítky pracovních míst. „V nových prostorách budeme mít možnost rozšířit současnou skladovací a výrobní kapacitu. Naším výhradním odběratelem je světový výrobce nábytku, který v rámci udržitelnosti přechází na recyklované materiály, nově tak budeme vyrábět textílie nejen z bavlny, ale také z recyklovaného polyesteru. Nové prostředí nám tedy umožní ještě více zefektivnit výrobní procesy, zvýšit kvalitu našich výrobků a vytvořit prostor pro další růst a zlepšení servisu pro zákazníky,“ vysvětlil David Gossl, ředitel výrobního závodu Bekaert Textiles.

V areálu CTParku Aš dlouhodobě působí výrobní společnost Petainer Czech Holdings.

Přečtěte si také