Co znamenají inovace v právu?

Inovace znamená obnovení nebo zdokonalení, které provází svět byznysu od nepaměti.

I když se v dnešní rychlé době zdá, že i inovace jsou rychlejší a hmatatelnější, v některých segmentech (bankovnictví, obchod a další) jsou pro běžnou veřejnost viditelné více, v jiných oblastech, zejména v právních službách, se inovace uskutečňují mimo obecný zájem a jsou zacíleny na konkrétní klienty či produkty. I advokátní kanceláře by ovšem měly držet krok s dobou – a především se svými klienty – a ideálně být o jeden pomyslný krok napřed, aby jim pomohly obstát na dynamicky se vyvíjejícím trhu.

Řada našich klientů inovacemi žije, jsou to startupy, finanční technologické společnosti, investoři nebo velké nad­národní korporace, a vzájemně se tak při inovacích inspirujeme. Kromě právního servisu jim nabízíme i inovativní nástroje pro usnadnění jejich podnikání, ať je to například umělá inteligence na detekci kartelu, kterou využíváme i při due diligence, dále používáme token, který převádí reálný majetek na virtuální, či prostřednictvím separátního fondu profinancováváme litigační náklady klienta.

Kromě inovativních řešení pro klienty samozřejmě neustále zdokonalujeme i naše interní procesy. Inovace vždy byly v DNA naší advokátní kanceláře a díky tomu, že DLA Piper má pobočky ve 42 zemích světa, jsme schopni detekovat přicházející trendy již v jejich zárodcích, a připravit tak na ně sebe i naše klienty v Česku i kdekoli po světě.

Miroslav Dubovský,
řídící partner pražské advokátní kanceláře DLA Piper

Připraveno ve spolupráci s projektem legaldisruptors.eu

Přečtěte si také