Svobodní zablokovali pochod ekologických aktivistů za omezení rychlosti v Praze. Teď jim hrozí pokuta

Členové politické strany Svobodní se koncem března účastí na pravidelném pochodu ekologických aktivistů z hnutí Poslední generace vymezili proti záměru organizátorů akce dosáhnout omezení rychlosti dopravy v Praze na 30 km/h. Svobodní se postavili na stranu pražských řidičů a pochod, spočívající v zablokování dopravy, se v Ječné ulici pokusili sami zastavit.

Snaha o zastavení pochodu hnutí Poslední generace se ale setkala s odporem samotných aktivistů, i pražských policistů. Svobodným tak nyní hrozí stíhání za přestupek, který podle pražského magistrátu spočívá v neoprávněném vstupu na vozovku. Přestupek je aktuálně projednáván se všemi zúčastněnými členy strany, kteří obvinění kategoricky odmítají.

Už poněkolikáté vyzýváme politické vedení hlavního města Prahy, aby využilo všechny zákonné cesty, jak blokačním průvodům ekoteroristů zabránit. V opačném případě by mělo na své mandáty rezignovat – nepracuje totiž ve prospěch svých občanů,” komentuje obvinění Mgr. Luboš Zálom, místopředseda strany Svobodných.

Přestupek bude nyní projednáván v rámci správního řízení. Svobodným v něm hrozí pokuta ve výši až pět tisíc korun. Luboš Zálom i ostatní účastníci akce však přestupek při podání vysvětlení neuznali.

Přečtěte si také