Česká stopa na polském veletrhu MSPO 2022

O veletrh obranné a bezpečnostní techniky MSPO v polských Kielcích mají čeští výrobci tradičně velký zájem.

Po Eurosatory v Paříži a DSEI v Londýně je to třetí největší evropská akce tohoto typu, navíc pořádaná necelých 250 kilometrů od Ostravy, od nás tedy doslova „za rohem“.  Kromě geografické je tu také patrná kulturní, historická a politická blízkost s našimi severními sousedy, umocněná ještě současným ohrožením z Východu.  Není proto divu, že se na letošní 30. jubilejní ročník MSPO ve dnech 6. –  9. září do Kielců vydá z České republiky řada vystavovatelů, ale chystá se jej navštívit i množství odborníků zajímajících se o nejmodernější vojenské technologie.

Ve výstavním katalogu 30. ročníku MSPO jsme napočítali celkem sedm samostatných expozic českých výrobců. Kromě společností patřících do holdingu CSG (Exacalibur Army, TATRA), se zde bude prezentovat i společnost zaměřená především na výzkum a vývoj v oblasti výroby, zpracování a testování výbušnin OZM Research z Hrochova Týnce nebo specialisté na testování munice z brněnské firmy Prototypa ZM.  Stánky některých českých dodavatelů zbrojních a bezpečnostních technologií naleznete také v expozicích jejich zahraničních partnerů. Například společnost Glomex Military Supplies podobně jako brněnská společnost ZETOR DEFENCE budou vystavovat své exponáty ve stánku Glomex MS Polska.

Celkem se na veletrh MSPO 2022 přihlásilo rekordních 858 vystavovatelů z pětatřiceti zemí všech kontinentů. O české účasti na této akci vás budeme podrobně informovat v reportáži.

Přečtěte si také