Architekt růstu české firmy Avast, její bývalý generální ředitel Vince Steckler, tragicky zahynul

Bývalý generální ředitel softwarové firmy Avast Vince Steckler zemřel 15. června 2021 ve věku 62 let při tragické autonehodě v kalifornském Irvine. Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Vince Steckler nastoupil jako generální ředitel české společnosti v roce 2009 a zůstal v jejím čele přes deset let. Díky jeho vedení se firma stal globálním lídrem, který dnes chrání online svět více než 435 milionů zákazníků po celé planetě. 

Vince Stekler byl architektem rychlého růstu Avastu – během svého funkčního období řídil strategické fúze a akvizice, zejména známou koupi konkurenčního AVG Technologies, za 1,3 miliardy dolarů v roce 2016. Pod jeho vedením Avast vyrostl ze společnosti s tržbami pod 20 milionů na více než 800 milionů dolarů. V roce 2018 úspěšně přivedl Avast na londýnskou burzu cenných papírů LSE. Chybět bude mnoha současným i bývalým zaměstnancům Avastu, kteří s ním v průběhu let pracovali.

Foto: Avast

Vince Steckler, známý svou oddaností Avastu a nekompromisním zaměřením na inovace a výsledky, věřil v inkluzivní svět, a to jak v Avastu, tak mimo něj. Se svou ženou se věnoval charitě a jeho filantropické příspěvky zahrnovaly například podporu neziskové iniciativy Magical Bridge Foundation i pomoc při založení centra pro etický přístup k technologiím Center for Responsible, Ethical, and Accessible Technology na jeho alma mater, University of California, Irvine.

Generální ředitel společnosti Avast Ondřej Vlček říká: „Zpráva o náhlém odchodu Vince je zdrcující a slovy těžko dokážu vyjádřit, o jakou ztrátu se jedná pro nás všechny v Avastu. Vince byl vzor, který sdílel moudrost z mnohaleté kariéry v oblasti technologií a bezpečnosti, určoval tempo tím, že vždy vyžadoval to nejlepší od sebe i ostatních. Byl pro mě mentor, lídr i přítel s neopakovatelným smyslem pro humor. Chtěl bych v této těžké chvíli vyjádřit upřímnou soustrast jeho ženě a dětem. Nikdy na něj nezapomeneme.” 

Před příchodem do společnosti Avast pracoval Vince Steckler jako senior viceprezident ve společnosti Symantec Corporation, kde měl na starosti celosvětový prodej v hodnotě 2 miliard dolarů. Před tím získával zkušenosti během dvaceti let práce v oblasti vývoje softwaru, systémové analýzy, IT a rozvoji podnikání. Vince Steckler byl absolventem Kalifornské univerzity v Irvine, kde získal titul z matematiky a také z IT a počítačových věd.

Předseda představenstva Avastu John Schwarz říká: „Odchod Vince mě hluboce zarmoutil. Byla to mimořádná osobnost. Vůdce s vášní pro svou práci, který dosahoval výjimečných úspěchů. Stal se lídrem v oblasti kyberbezpečnosti a způsob, jakým formoval Avast, nadále ovlivňuje celou firmu a ještě mnoho let bude. Byl pro mne váženým kolegou a přítelem, po mnoho let jsme úzce spolupracovali. V myšlenkách jsem s jeho rodinou.”

Přečtěte si také