Tesco rozdělí z programu Vy rozhodujete, my pomáháme více než tři miliony korun mezi dobročinné projekty

Grantový program společnosti Tesco podpoří 70 vítězných projektů částkou 3 150 000 korun. O vítězích rozhodli sami zákazníci, kteří prostřednictvím hlasování na prodejnách měli možnost posoudit, který charitativní projekt bude pro místní komunity nejpřínosnější. Výherci z řad dobročinných organizací v každém regionu obdrží 45 000 korun z programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“.

Nejvíce aktivní zákazníci byli v Zubří, Praze a v Táboře, kde míra zapojení do hlasování dosahovala 80 %. V rámci přihlášených projektů se nejčastěji vyskytovaly ty, které se zaměřují například na podporu a vzdělávání dětí, zdravotně znevýhodněné občany, rodiny nebo sociálně slabší obyvatele, na realizaci volnočasových aktivit z oblasti kultury a sportu, podporu životního prostředí či obnovu místních tradic.

„Grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme se těší velké oblibě jak ze strany neziskových organizací, kterým pomáhá rozvíjet jejich dobročinné aktivity, tak ze strany zákazníků, kteří vždy uvítají možnost ovlivnit komunitní dění v blízkosti svých domovů. Ostatně dokazují to i naše výsledky, kdy zákazníci odevzdali přes 2 miliony hlasovacích žetonů,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Celkově Tesco za dobu fungování grantového projektu rozdělilo již přes 53 milionů korun mezi 2 370 veřejně prospěšných projektů. „Další, v pořadí již 14. kolo grantového programu plánujeme vyhlásit v průběhu října letošního roku. Podrobnější informace najdou neziskové organizace přímo na stránkách programu s dostatečným časovým předstihem, aby se mohly připravit na vyplňování přihlášek,“ upřesňuje Katarína Navrátilová.

Ve 13. kole grantového programu Tesco obdrželo 475 projektových žádostí. Do zákaznického hlasování postoupilo 210 z nich na základě hodnocení odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a pozitivní dopad projektů na lokální komunity. Projekty bojovaly o přízeň zákazníků v 70 regionech v období od 10. července do 6. srpna 2023.

Nejvíce hlasů od zákazníků získal projekt organizace Mámy v akci, která podporuje děti ze sociálně slabých rodin, a projekt Diecézní charity Brno, který pomáhá lidem bez domova přežít náročné zimní období. „Své poděkování bychom chtěli vyjádřit zákazníkům, kteří pro nás hlasovali v rámci 13. kola grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme, a také samotnému řetězci za tuto iniciativu. Získaný grant poslouží těm nejmenším, konkrétně na nákup kojenecké stravy, plen a školních pomůcek,“ říká Jitka Houdková z organizace Mámy v akci.

Unikátní grantový program Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporuje již od roku 2016 veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice. Za 13 kol programu zákazníci odevzdali celkem 32 761 342 hlasovacích žetonů.                                 

Přehled všech 70 dobročinných projektů, které se budou na lokálních úrovních realizovat, a jejich umístění v 13. kole „Vy rozhodujete, my pomáháme“, najdete na stránkách projektu: https://itesco.cz/pomahame/.

Přečtěte si také