Kaufland nabízí široký výběr udržitelného sortimentu

Udržitelnost je tématem současnosti a rozhodně i budoucnosti. Také patříte ke skupině zákazníků, kteří přemýšlí nad tím, jak a kde se vyrábí zboží, jež kupují? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout široká nabídka udržitelného sortimentu řetězce Kaufland. Najdete v něm Fairtrade zboží, lokální produkty, ale také další certifikované a udržitelné produkty.

Úspora emisí

Věděli jste, že se Kaufland zavázal snížit množství svých provozních emisí o 80 % do roku 2030? Aby tohoto závazku dosáhl, musí přistupovat k problematice komplexně a činit kroky napříč celým odvětvím. Od ledna 2022 odebírá výhradně elektrickou energii z obnovitelných zdrojů (garantováno dodavatelem). Provoz je tedy ekologičtější a výrazně tím snižuje provozní emise. Elektrická energie z obnovitelných zdrojů je použita i v rychlodobíjecích stanicích pro elektromobily na parkovištích prodejen. V letošním roce chce také rozšiřovat fotovoltaické panely na střechy svých prodejen. Aktivní je společnost i v podpoře regionálních dodavatelů. Spolupráce s nimi zkracuje logistickou cestu dodávaného zboží.

Sortiment, který respektuje přírodu

Kaufland nabízí stovky produktů z ekologického zemědělství. Poznáte je podle evropského loga „BIO“, koupit je můžete také pod privátní značkou K-Bio. Pokud si dopřejete čokoládu pod značkou K-Classic, můžete si být jistí, že kakao použité na výrobu bylo vypěstováno férově, a to jak směrem k přírodě, tak směrem k pěstitelům. Co se živočišné produkce týče, Kaufland do nabídky nezařazuje žádné kožešinové výrobky a zajímá se o welfare hospodářských zvířat. Řetězec také nabízí široký sortiment vajec od nosnic v halách, přes chov ve volném výběhu až po produkci biofarem. Do roku 2025 vyřadí Kaufland z prodeje všechny vejce z klecového chovu. Vejce z klecových chovů zároveň již dlouhodobě nepoužívá v recepturách produktů svých privátních značek.

Férově i k producentům díky Fairtrade sortimentu

Jednou z hlavních myšlenek Fairtrade je nastolení férových podmínek pro producenty. Zboží se díky Fairtrade obchodu nevykupuje pod cenou a při jeho produkci se dbá na dodržování lidských a pracovních práv. Na prodejnách Kaufland tak mohou zákazníci najít například čokoládové výrobky, banány, kávu, řezané květiny nebo výrobky ze třtinového cukru, které nesou logo Fairtrade. V celém sortimentu najdete i další certifikované produkty.

Přes 170 produktů v Kauflandu má certifikaci FSC. Ta garantuje, že nábytek, hračky a školní či hygienické produkty pocházejí z odpovědného lesního hospodářství. A až si budete vychutnávat například šálek kávy, všimněte si loga UTZ. Téměř 100 kávových, čajových a kakaových produktů s tímhle logem garantuje udržitelný původ surovin. Nechybí ani rybí produkty s certifikaci ASC či MSC, které garantují udržitelný rybolov.

Maso a masné produkty od zkušených mistrů

Kaufland má jako jediný řetězec u nás vlastní masozávod v Modleticích u Prahy. Celý proces výroby tak má pod kontrolou – od pečlivého výběru masa od prověřených dodavatelů až po distribuci do jednotlivých prodejen. Díky tomu jsou všechny výrobky zárukou čerstvosti a nejvyšší kvality. Maso zpracovávají zkušení řezničtí mistři. Pod značkou K-Mistři od fochu z Modletic! najdete spoustu produktů: mletá masa, žebírka, kýtu bez kosti, panenku, anglickou slaninu či variace uzených mas. Sortiment je přizpůsobován dané sezóně. V právě probíhajícím letním období je rozšiřován třeba o klobásy, čevabčiči a další výrobky na gril.

Nechte si zaslat magazín TOP UDRŽITELNÝ BYZNYS v digitální podobě zdarma, a to na odkazu ZDE.

Přečtěte si také