Jediný průvodce trhem právních služeb, který potřebujete

Týdeník Euro se vrací k tradici pokrývání dění v nejvyšších patrech české advokacie. Po několikaleté pauze přináší speciální magazín TOP PRÁVNÍ BYZNYS, který má za cíl zmapovat zásadní události v elitní skupině nejvýznamnějších advokátních kanceláří u nás a poskytnout byznysové obci ucelený pohled na ty nejlepší poradce na trhu. Tištěný magazín je k dostání společně s týdeníkem Euro. Digitální verzi získáte na odkazu na konci článku.

Přehledů, publikací a speciálů věnujících se trhu právních služeb vzniká celá řada. I proto je magazín TOP PRÁVNÍ BYZNYS sestaven tak trochu jinak. Předně v něm nenajdete určení toho, kdo je „nejlepší“. Mnohem zásadnější je kvalita a um pomyslné extraligy kanceláří. Tedy těch právnických firem, které jsou nejen obratově největší, ale také slaví nejčastěji úspěchy v rámci nezávislých žebříčků, mají vliv na klíčové segmenty byznysu a pokrývají mix několika úspěšných praxí.

Pro relevantní pohled na trh právních služeb je důležitý pohled na extraligové kanceláře v kontextu. Redakční část magazínu je proto sestavena zcela nezávisle a oslovena byla skupina dvaceti největších kanceláří v Česku. Zapojena je také skupina dynamických středně velkých advokátních kanceláří, které pomohly detailněji zmapovat trendy na trhu a dopady současné ekonomické krize.

Do magazínu TOP PRÁVNÍ BYZNYS se aktivně zapojila drtivá většina klíčových hráčů na českém trhu právních služeb co do obratu a počtu lidí. Společně poskytli podklady pro zcela jedinečný průzkum o dopadech krize nejen na advokátní trh, ale také na klientské byznysy. Otevřeně se v průzkumu věnují i tématům, která jsou mnohdy spíše tabu. Budou propouštět? Mění kvůli krizové době složení týmů, očekávají propad tržeb a kolik by podle nich měla být hodinová sazba?

A to není vše. Ty nejelitnější advokátní kanceláře na českém trhu se pustily do unikátního pokusu, kdy se zpovídají v rámci křížových rozhovorů. Jejich partneři se věnují se tématům, která sami považují za důležitá – například kyberbezpečnosti, talentovým programům, konsolidaci trhu nebo digitální budoucnosti advokacie.

Protože ambicí magazínu není vytvořit nový žebříček právnických firem, obsahuje souhrn všech zásadních přehledů a ocenění na trhu. Věnuje se tomu, jak se měří advokátní úspěch a přináší také exkluzivní rozhovor s Fridou Sjostedtovou, která působí jako EMEA Research Manager v Chambers and Partners. No a v neposlední řadě dává prostor také zástupcům segmentu zadavatelů, tedy elitním firemním právníkům.

Tištěný magazín TOP PRÁVNÍ BYZNYS získáte společně s týdeníkem Euro jako předplatitelé nebo u prodejců tiskovin. Digitální verzi je možné získat zdarma vyplněním níže uvedeného formuláře.

Přečtěte si také