Huawei představil stipendijní program s Mezinárodní telekomunikační unií

Přes 90 milionů lidí v odlehlých oblastech v 80 zemích může nyní nově využívat výhod plynoucích z digitálního připojení. Technologický gigant Huawei tak plní svůj slib zajistit přístup k internetu 120 milionům lidí do roku 2025. Tento závazek dala společnost v minulém roce digitální koalici Partner2Connect (P2C) Mezinárodní telekomunikační unie (ITU), jíž se stala součástí.

Pokrok společnosti v oblasti poskytování připojení byl prezentován na Fóru pro udržitelnost pořádaném společností Huawei. „Digitální infrastruktura nové generace, například konektivita a výpočetní výkon, je pro socioekonomický rozvoj stejně důležitá jako fyzická infrastruktura, podobně jako silnice. Tato nová infrastruktura bude mít zásadní význam pro udržitelný rozvoj celé společnosti,“ uvedl Dr. Liang Chua, předseda představenstva Huawei. Účastníci fóra zde mohli zjistit, jakým způsobem může digitální infrastruktura lépe podpořit udržitelný rozvoj či jak pomoci vybudovat ekologičtější a více inkluzivní inteligentní svět.

„Výpočetní technika je hlavním motorem produktivity v digitální ekonomice,“ prohlásil Liang Chua. „Rychlejší zavádění výpočetní infrastruktury pomůže urychlit přechod na digitální technologie v mnoha odvětvích a podpoří hlubší integraci digitální a reálné ekonomiky. To může dále pomoci globální hospodářské stabilitě a udržitelnému rozvoji.“ Jeho slova potvrdila také generální tajemnice ITU Doreen Bogdan-Martin: „Nerozhodujme se mezi technologiemi a udržitelným rozvojem. Potřebujeme obojí! Rozvíjejme se společně s technologiemi. Vytvořme digitální budoucnost, která bude podporovat pokrok pro lidi i planetu.“

Dr. Liang Chua, předseda představenstva Huawei, na konferenci HUAWEI Sustainability ForumDr. Liang Chua, předseda představenstva Huawei, na konferenci HUAWEI Sustainability Forum.

Vedle rozšiřování infrastruktury se Huawei snaží podpořit růst digitálního světa i řadou jiných způsobů. Dlouhodobě například investuje do vzdělávání mladých talentů. Ve spolupráci s ITU tak nyní vytvořily speciální stipendijní program, jehož cílem je podpořit širší digitální inkluzi a rozvoj budoucích lídrů v technologiích. Zájemci se mohou o stipendium ucházet již začátkem příštího roku a bude udělováno na tři roky. Každý rok získá 30 stipendistů z celého světa ve věku 18 – 28 let podporu pro své projekty zaměřené na využití digitálních technologií k rozvoji komunit.

„Jsme hrdí na to, že jsme v této důležité věci partnerem ITU a že můžeme sledovat hmatatelný dopad mladých vizionářů na digitální inkluzi po celém světě,“ uvedl Jeff Wang, prezident oddělení Huawei pro styk s veřejností a komunikaci. Dodal, že podpora, kterou účastníci získají, zahrnuje vedle finančních příspěvků na jejich projekty také mentoring od odborníků z Huawei a z ITU i možnost účasti na společných akcích.

„Digitální technologie jsou nezbytným předpokladem pro urychlené dosažení cílů udržitelného rozvoje. Chceme, aby mladí lidé posouvali hranice vyvíjejícího se globálního digitálního ekosystému a přispívali k jeho transformaci,“ prohlásil Dr. Cosmas Luckyson Zavazava, ředitel pro rozvoj telekomunikací v ITU. „Díky společnému úsilí ITU a Huawei se mladí lidé budou vzdělávat, budou přispívat společnosti a stanou se lídry v digitálním světě.“

Koalice P2C založená z iniciativy ITU podporuje konektivitu a digitální transformaci po celém světě. Koalice se v rámci tohoto projektu zaměřuje prioritně na odlehlé komunity, které nemají přístup k digitálním technologiím. Společnost Huawei podepsala v loňském roce globální závazek, v němž si stanovila cíl zajistit do roku 2025 připojení pro přibližně 120 milionů lidí v odlehlých oblastech napříč více než 80 zeměmi. V první partnerské zemi ITU v projektu P2C, v Kambodži, Huawei také ve spolupráci s místními Suniverzitami dosud uspořádala přes dva tisíce školení.

Přečtěte si také