Chrenek, Toman, Kotrba. Fúze dvou prestižních advokátních kanceláří přináší na trh nového hráče

Na špici české advokátní scény se zformoval nový silný hráč. Advokátní kancelář Chrenek, Kotrba spol. s r.o. se spojuje s advokátní kanceláří TOMAN & PARTNEŘI advokátní kancelář, s.r.o.

Nově vzniklá advokátní kancelář Chrenek, Toman, Kotrba advokátní kancelář spol. s r. o bude sídlit v Praze, pobočky bude mít i v Brně, Olomouci a Bratislavě. Kombinace odborností a dosažených obratů obou spojujících se kanceláří řadí Chrenek, Toman, Kotrba mezi deset nejvýznamnějších advokátních kanceláří v České republice.

Na českém trhu začala oficiálně fungovat nová významná advokátní kancelář Chrenek, Toman, Kotrba, která vznikla spojením Advokátní kanceláře Chrenek, Kotrba a advokátní kanceláře Toman & Partneři. „Naše spojení se mi po všech stránkách jevilo smysluplné. Lidsky si rozumíme, náhled na výkon advokacie máme podobný, specializace naše i členů našich kanceláří se doplňují velmi vítaným způsobem,“ řekl k fúzi kanceláří Tomáš Chrenek, podle kterého tak klienti dostanou ještě komplexnější a kvalitnější službu.

V nové kanceláři bude pracovat více než 100 advokátů, koncipientů, odborníků a dalších zaměstnanců, což z ní dělá jednu z největších českých advokátních kanceláří. Do této kategorie ji řadí i kombinovaný obrat obou spojujících se kanceláří okolo 200 milionů korun.

„Fúze je skvělá příležitost, jak zajistit rozvoj obou právních kanceláří. Staneme se ještě silnějším partnerem pro naše klienty, kterým se budu i nadále věnovat. Líbí se mi vize a byznysové uvažování Tomáše Chrenka, které umožní společný růst. Navíc si Tomáš v otázkách směřování kanceláře rozumí s mým synem Šimonem, který je v advokacii mým nástupcem, a i proto naše spojení dává velký smysl,” těší se na budoucí spolupráci Petr Toman.

Společníci se shodují, že i přes fakt, že obě jejich kanceláře patří mezi špičku už nyní, nechtějí usínat na vavřínech. Právě fúze je pak podle nich cesta, jak služby pro klienty dostat na ještě vyšší úroveň. Zaměření obou kanceláří do sebe totiž ideálně zapadá.

Nejsilnější expertízu přináší Chrenek, Kotrba v korporátním právu, problematice fúzí a akvizic, ve veřejných zakázkách a veřejné podpoře. Toman & Partneři jsou tradičně velice silní zejména v oblasti trestního a rodinného práva, kybernetické bezpečnosti či nemovitostního práva. „Byť obě kanceláře měly generální praxi, v některých oblastech se vyprofilovaly silněji. A nyní po spojení našich kanceláří lze říci, že slabinu bychom hledali velmi těžko,“ doplňuje ke sloučení Tomáš Chrenek.

Advokátní kancelář Chrenek, Kotrba leží na tradici sahající až do roku 1995, přičemž své současné jméno nese od 1. ledna minulého roku. Advokátní kancelář Toman & Partneři vznikla v roce 1993 a často se věnovala komplikovaným a medializovaným případům.

Přečtěte si také