V podzimní Sbírce potravin Tesco nabídne slevu 5 % na celý nákup jako poděkování za štědrost

Do podzimní Sbírky potravin, která se uskuteční již tuto sobotu 11. listopadu, se mohou zákazníci zapojit ve všech prodejnách Tesco.

Novinkou je sleva 5 % na celý nákup potravin, drogerie a dětské výživy v den konání sbírky. Přispět do sbírky lze také přes Tesco Online nákupy pomocí tzv. Balíčků pomoci v termínu od 7. do 21. listopadu. Tesco jako jediný obchodní řetězec v ČR umožňuje zapojit se do potravinové sbírky jak v prodejnách, tak prostřednictvím online darování.

Sbírka se koná ve spolupráci s Českou federací potravinových bank, hlavním smyslem je zajistit potraviny, ale také základní drogerii těm, kteří to nejvíce potřebují. „Počet lidí v nouzi závislých na potravinových bankách bohužel stále narůstá, jsem proto moc ráda, že se celá síť obchodů Tesco zapojí do sbírky. Našim zákazníkům chceme poděkovat za štědrost, kterou dlouhodobě projevují v rámci potravinových sbírek, proto jim nabízíme exkluzivní slevu 5 % na celý nákup potravin, drogerie a dětské výživy v den konání sbírky. Mohou tak jednak pomoci potřebným a zároveň využít slevy i na vlastní nákup. Slevový kupón najdou zákazníci v sobotu 11. listopadu v aplikaci Clubcard,“ uvádí Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika. Dodává: „Do poslední jarní sbírky potravin zákazníci Tesco darovali neuvěřitelných 75 tun zboží, které ihned putovalo potřebným. Jako společnost jsme navíc potravinovým bankám darovali 1 200 balíčků trvanlivých potravin v celkové hodnotě 238 000 korun.“

Ve vybraných prodejnách Tesco budou moci zákazníci již podruhé zakoupit u pokladen předpřipravené balíčky v hodnotě 199 Kč, které obsahují základní potraviny vhodné pro darování. Zákazníci ve všech prodejnách budou moci darovat i konkrétní trvanlivé potraviny a drogerii. Nakoupené zboží předají dobrovolníkům na speciálních sběrných místech za pokladnami. Do sbírky se aktivně zapojuje na lokální úrovni řada neziskových organizací, které ve sbírce vidí prostor pro získaní potravin pro své klienty – Tesco tím dostává svého závazku být dobrým sousedem. Pomáhat budou například dobrovolníci z Armády spásy, Arcidiecézní charity Praha nebo Střední zdravotnické školy Liberec. Přispět do potravinové sbírky mohou zákazníci rovněž z pohodlí domova přes Tesco Online nákupy.

Přečtěte si také