Společnost

Euro a Jaguar Land Rover – Akce na restart cestovního ruchu – 100 dní války – 26 misí na Ukrajinu – Veletrh vědy upoutal ohňovou show – Skanska prodává byty v domu Alfred – Opel jede Astra Tour

Euro a Jaguar Land Rover

V Hradci Králové a Plzni odstartovala série společenských akcí týdeníku Euro a automobilky Jaguar Land Rover po České republice. V šesti různých dealerstvích v pěti městech automobilka postupně představí nejluxusnější vozy značky. Akce je spojena s ochutnávkou ginů, které jsou vhodně párovány s občerstvením, což zajišťují profesionálové z Bugsys Bar, večer pak doplňuje umělecké vystoupení Laterny Magiky. Premiérový večer slavnostně zahájil primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Akce na restart cestovního ruchu

Jako první velkou incomingovou akci na podporu návštěvnosti Česka po pandemii covidu-19 vnímají odborníci na cestovní ruch Czech Republic Travel Trade Day 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism. Do karlovarského Grandhotelu Pupp se sjelo na dvě stě lidí z 23 zemí, aby se na vlastní kůži seznámili s regionem a zajímavostmi i turistickými novinkami nejen Karlovarského kraje. A začali tak Česko víc a v celém světě nabízet. Czech Republic Travel Trade Day se koná pravidelně od roku 2016 s dvouletou nucenou přestávkou kvůli covidu-19. Letos šlo tedy o jubilejní 5. ročník.

100 dní války – 26 misí na Ukrajinu

Za 100 dní trvání současného ozbrojeného konfliktu na Ukrajině Český červený kříž (ČČK) vypravil 26 misí vezoucích pomoc válkou zkoušené zemi. To představuje přes 170 tun především zdravotnického materiálu. Na Ukrajinu organizace předala již 26 sanitek a dalších zdravotnických vozidel. Dále týmům Ukrajinského červeného kříže ČČK dodal léčiva a zdravotnické přístroje, například traumasety, sety pro léčbu popálenin, transfúzní vaky, odsávačky pro hrudní chirurgii, přístroje pro podtlakovou léčbu ran, hemostatika, zevní fixátory, injekční stříkačky, chirurgické nástroje a další. Z léčiv hlavně analgetika, antibiotika, antitusika, glukózu a inzulin.

Veletrh vědy upoutal ohňovou show

První červnovou sobotu skončil na výstavišti v pražských Letňanech Veletrh vědy. Nabídl více než 100 expozic Akademie věd ČR, univerzit a inovačních firem. Fanoušky technických věd oslovilo auto, které snímá oblohu za bouřky a měří délku a výboj blesku. Množství příznivců si našla levitující mince, vystavovaná již na světové výstavě Expo v Dubaji. Nejmenší bavila stavba molekuly, dospělé chemická úniková hra. „Atmosféra byla elektrizující, návštěvnost překročila naše očekávání i předchozí ročníky. Máme radost, že nás věda stále baví a všechny spojuje,“ říká Kateřina Sobotková, ředitelka Divize vnějších vztahů Střediska společnýchčinností AV, které akci pořádalo.

Skanska prodává byty v domu Alfred

Společnost Skanska zahajuje prodej bytů v dalším domě druhé etapy projektu čtvrť Emila Kolbena. Bytový dům Alfred vyroste na 11 tisících metrech čtverečních a nabídne 179 bytových jednotek. Výstavba začne ke konci roku a její dokončení se předpokládá v roce 2025. Alfred je navržen podle požadavků enviromentální certifikace BREEAM a efektivně pracuje se solární energií, dešťovou vodou i veřejnou zelení. Nové byty u metra Kolbenova jsou vhodné pro mladé páry, jednotlivce či investory a na své si přijdou i milovníci netradičních loftů a prémiových prostorných bytů. Ceny bytů se podařilo udržet pod průměrem pražského trhu a začínají od 119,2 tisíce za metr čtvereční.

Opel jede Astra Tour

České zastoupení automobilky Opel se rozhodlo podpořit uvedení nové generace vozu Astra představovací akcí s názvem Opel Astra Tour. V celkem šestnácti městech Česka si mohou zájemci vyzkoušet čtyři různá provedení nové Astry. Zpestřením tour je v každé ze zastávek losování výherce, který dostane na víkend zapůjčený nový vůz s plnou nádrží. Na závěr Opel Astra Tour se ze všech testovacích jízd vylosuje šťastlivec, který stráví v autě celou svou dovolenou.

Přečtěte si také