Pouze 56 lahví v Česku. Nový Jägermeister zrál v sudu 26 let

Světově proslulá značka Jägermeister představila produkt, který mění její historii. V limitované edici pouze 56 designových lahví pro Českou republiku představila likérka 26 let odleželý Jägermeister s názvem 9556 nights of Exploration. Cena lahve je 13 560 Kč a součástí je také NFT kód, díky kterému získá zákazník přístup k originálnímu uměleckému dílu berlínského umělce Maga Dovjenka. Celkem bylo nalahvováno 2 500 lahví, které jdou do prodeje po celém světě.

Celý příběh neobvyklé lahve populárního likéru vznikl před více než 25 lety ve Wolfenbüttelu, německém městečku, kde se v roce 1935 Jägermeister zrodil. Jednalo se o jednorázový experiment Dr. Güntera Findela, zetě zakladatele Curta Masta. Ten nechal zapečetit sud s číslem 146, který od té doby zůstal prakticky netknutý. Protože klasický Jägermeister zraje v dubovém sudu pouze několik měsíců, vznikl unikátní nápoj.

Při 40% obj. alkoholu má tento limitovaný bylinný likér o něco vyšší obsah alkoholu než tradiční Jägermeister (35 % obj. alkoholu). Vychází z originálu bylinné receptury a nabízí jemnou sherry vůni připomínající kandovaný pomeranč. Vzhledem k delší době odpočinku likéru v sudu vznikla unikátní chuť, která překvapí ovocným akcentem, karamelovým a vanilkovým aroma. Dlouhé zrání v dubovém sudu také zanechalo netradiční chuť. Důležitý je také způsob podávání, který odbočuje od klasického ledově namraženého panáka. 9556 Nights of Exploration se pije v pokojové teplotě a vychutnává se pomalu.

Oranžový obal limitované lahve je inspirován sférou umění, kterou značka dlouhodobě podporuje. Právě umělecká díla a jejich přepravní boxy byly inspirací pro tvůrce obalů, který skrývá něco, čeho si ve Wolfenbütelu považují také za umělecký kousek. Každý dřevěný box je ručně vyroben a dřevo pochází přímo z domovského města. Unikátní balení je k dostání exkluzivně a pouze na www.jagermeister.cz.

Jägermeister je nejznámější prémiový bylinný likér současnosti a byl uveden na trh v roce 1935 Curtem Mastem. Receptura, kterou vyvinul tento vášnivý lovec a inovátor je nezměněná dodnes a v současné době znají přesné složení nápoje pouze jednotky osob na světě. Jägermeister se tradičně vyrábí výhradně v malém městě Wolfenbüttel v severním Německu, takže každá láhev, kterou lze najít na pultech a v regálech na všech kontinentech, projela bránou likérky v Německu. V roce 2022 byla značka s jelenem nejprodávanějším bylinným likérem na světě s celkovým prodejem 120,7 milionů 0,7litrových lahví. Rodinná firma zaměstnává po celém světě kolem 1 000 lidí. Od roku 2020 je součástí portfolia značky také Teremana, značka tequily, kterou založil hollywoodský herec a podnikatel Dwayne Johnson, a GIN SUL, který se vyrábí v Hamburku-Altoně.

Přečtěte si také