Nový Peugeot 308 přichází do Česka, ohromí vás svou velkolepou výbavou

Nový Peugeot 308 je prvním modelem nesoucím na své kapotě nové logo značky Peugeot. To radikálně změnilo podobu. Novým symbolem v podobě impozantní lví hlavy chtěl Peugeot vyjádřit kvalitu, osobitý styl a eleganci. Nový Peugeot 308 tyto charakteristiky vystihuje naprosto dokonale. Designem, technologiemi, jízdními vlastnostmi… každou svou stránkou dokazuje posun značky Peugeot směrem k luxusnějším kategoriím produktů.

Láska na první pohled

Nový Peugeot 308 vás okamžitě okouzlí. Jeho design je smyslný a ostře vybroušený. Dokonale zapadá do světa dynamických reprezentativních vozů, k nimž se hlásí. Čelní masce dominuje nové logo, za kterým je ukrytý radar sloužící asistenčním systémům. Přední světlomety používají už od základní úrovně technologii LED. Na ně pak navazují světla pro denní svícení ve tvaru tesáků. Díky Peugeot Matrix LED Technology poskytují vyšší bezpečnost v každodenním provozu.

Uvnitř vozu najdete Peugeot i-Cockpit. Jedná se o uspořádání interiéru, které se stalo poznávacím znakem moderních peugeotů. Ve voze 308 vás však překvapí svou novou podobou. Byla vylepšena jeho ergonomie, kvalita i design a nabízí zcela nový systém infotainmentu Peugeot i-Connect®. Ten doplňují konfigurovatelné virtuální přepínače i-toggles pro nastavení klimatizace, rádia, telefonu atd. Propracovaný vzhled přepínačů svědčí o technologické úrovni, která je v rámci tomto segmentu jedinečná. Nový systém infotainmentu nabízí to nejlepší ze světa chytrých telefonů. Bezdrátová funkce zrcadlení umožňuje připojit dva telefony současně, středový displej lze používat jako tablet a kompletní technologický zážitek završuje 3D on-line navigace.

O krok vpřed

Nabídku palubních technologií doplňují asistenční systémy řízení poslední generace. Nový Peugeot 308 udělal další krok k autonomnímu řízení. Kromě toho, že dokáže sám udržovat nebo měnit rychlost dle vozu před ním a držet stopu v jízdním pruhu, zvládne také poloautomatickou změnu jízdního pruhu, úpravu rychlosti vozu dle dopravních značek a přizpůsobení rychlosti v závislosti na sklonu zatáčky.

Nový Peugeot 308 může být poháněn klasickým spalovacím motorem, a to buď benzínovým PureTech 1.2 o výkonu 110 nebo 130 k, nebo naftovým BlueHDi 1.5 o výkonu 130 k. Na výběr jsou šestistupňové manuální nebo osmistupňové automatické převodovky. Ekologickou alternativu pak poskytují dva plug-in hybridní motory ve výkonových variantách 225 nebo 180 k. Čistě na elektřinu ujedou až 60 km, v hybridním režimu pak emitují v průměru asi 26 g CO2/km.

Uvedení nového modelu na český trh plánuje Peugeot na leden 2022. Startovat bude na ceně 490 000 Kč. Za tuto částku pořídíte vůz s bohatou sériovou výbavou zahrnující například parkovací asistent, HD dotykový displej, LED světlomety vepředu i vzadu, bezklíčové startování, automatickou dvouzónovou klimatizaci či multifunkční kožený volant. A v neposlední řadě si budete užívat dynamickou jízdu, která vás hned tak neomrzí, a jezdit atraktivním autem, za kterým se každý otočí. Plug-in hybridní verze se budou prodávat za cenu od 785 000 Kč, což je v současné době jedna z nejatraktivnějších nabídek na trhu.

Více na peugeot.cz

Chcete poradit s možnostmi dobíjení plug-in hybridu? Klikněte na peugeotelektromobilita.cz

Přečtěte si také