Nekonečný příBĚH pomoci dobrovolnictví ADRA

Od 8. března jsou spuštěny registrace na každoroční benefiční běh humanitární organizace ADRA.

Letos v květnu oslavíme 20 let od založení našeho prvního dobrovolnického centra ADRA. Dobrovolnictví a ADRA patří neodmyslitelně k sobě, a právě proto je jaro ve znamení charitativního ADRAběhu s podtitulem Nekonečný příBĚH pomoci. 

Od 7. do 21. května 2024 poběžíme ve 12 městech České republiky. Dobrovolnická centra ADRA organizují společné běhy „naživo“, ale zapojit se můžete také samostatně kdekoliv a kdykoliv. Podpoříte tak činnost dobrovolnických center ADRA, která po celé republice propojují lidi ochotné pomáhat s těmi, kdo pomoc potřebují. A to od těch úplně nejmenších až po osamělé seniory a seniorky. To dokládá i paní Hanna, seniorka žijící v domácnosti: „Návštěva mé dobrovolnice Aničky vždy potěší a povzbudí mou osamělou duši. Dává mi ten nejcennější dar – laskavost, vstřícnost a zájem.“  

Dobrovolníci věnují svůj čas zcela nezištně a zadarmo. Na co tedy putují vybrané prostředky? Spolupracuje s námi každoročně kolem 3 000 dobrovolnic a dobrovolníků. A koordinace takového množství lidí něco stojí. ADRA nové dobrovolníky aktivně vyhledává, školí, pojišťuje, a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. A právě na to využijeme výtěžek ze startovného ADRAběhu 2024. 

Běžet s námi pro radost můžou jak jednotlivci, tak týmy – rodinné, kamarádské i firemní. Zapojit do ADRAběhu se můžete i virtuálně čili odkudkoli v období od 7. do 21. května. Zároveň se však můžete přidat i k organizovaným výběhům. A můžete jít příkladem i svým dětem jako například ADRAběžkyně Veronika: „Chci běžet s dcerou (8 let), abych jí ukázala a naučila ji účastnit se akcí pro dobrou věc. A chci si to s ní užít.” 

Přidejte se k ADRAběhu 2024 a užijte si radost z pohybu. Protože více než rychlost a počet zdolaných kilometrů je totiž důležitý počet lidí, kterým společně můžeme pomoci. Věnujte pár minut vašeho pohybu a vaší laskavosti na pomoc druhým. 

Registrujte se od 8. dubna na www.adrabeh.cz, získejte startovní číslo a pokyny do mailu a sbírejte samostatně nebo v týmech kilometry. Získáte nejen dobrý pocit z pomoci, ale za nahrané výsledky i elektronický diplom a možnost vyhrát zajímavé ceny. 

Těšíme se, že si s námi zavážete tkaničky pro dobrou věc! 

Přečtěte si také