Když do fondu neinvestují jeho zakladatelé, nemohou mu věřit ani klienti, říká Hercig z Indexitu

O nutnosti postarat se o vlastní budoucnost a finanční nezávislost a investováním zhodnotit své úspory slýcháme ze všech stran. Reflektuje to i celá řada finančních produktů na trhu, mezi nimi i fond Indexit zaměřující se na investování do akciových indexů v čele se CEO Davidem Hercigem.

Ten upozorňuje na to, že fondu musí věřit především ti, kdo stojí v jeho čele, přičemž zakladatelka Indexitu, investorka Eva Janečková do fondu vložila více než 80 milionů korun a sám Hercig přiznává, že co se investování do akcií týče, své kompletní portfolio přesunul právě do Indexitu. „Zastáváme pravidlo, že je z našeho pohledu nemyslitelné nabízet „produkt“ klientům, který sami nevužíváte. Je to jako by majitel dealerství Fordu jezdil ve Škodovce.  Prostě tomu sami věříme a naše vklady jsou toho důkazem,“ říká Hercig.

Ve světě financí není David Hercig s dlouholetými zkušenostmi finančního poradce a následně i zakladatele a ředitele ostravské pobočky investiční společnosti Cyrrus žádným nováčkem. Stejně tak přes dvacet let jsou finance a investice přirozeným prostředím i pro investiční analytičku a investorku Evu Janečkovou, s níž Hercig spojil svou profesní dráhu jako CEO v rámci fondu Indexit, který Janečková založila nejen jako finanční produkt pro veřejnost, ale i jako nástroj pro ochranu a zhodnocení vlastního rodinného jmění. Janečková se netají tím, že za konceptem Indexitu je dlouhodobé studium investičních strategií, během něhož došla k závěru, že je prakticky nemožné systematicky překonávat výkonnost trhu a sama tedy jak pro ochranu rodinného jmění, tak pro ostatní investory v rámci fondu zvolila cestu pasivních investic s nižší mírou rizika a tržním výnosem prostřednictvím diverzifikovaného globálního portfolia, které se nesoustředí na jeden konkrétní akciový trh, ale vybírá si to nejlepší z celého světa.

Foto: Shutterstock

Hercig přiznává, že už delší dobu snil o tom, že bude klientům moci nabízet fond, v němž investor nebude moci „prohrát“. „Tento sen se zhmotnil ve chvíli, kdy jsem se setkal s Evou a jejím bratrem a dozvěděl se o jejich záměru založit Indexit. Fond nejenže splnil mé profesní sny, ale také mi dal příležitost využít mé dlouholeté zkušenosti a znalosti na nové platformě. V Indexitu nejde jen o práci, ale o mé životní poslání – šířit finanční gramotnost a pomáhat lidem dosáhnout finanční svobody,“ dodává Hercig s tím, že právě osvěta je vedle samotného řízení fondu tím, na co se chce v budoucnu zaměřit. Mým cílem je, aby se Indexit stal nejen synonymem kvalitních investic, ale i platformou, která přináší skutečnou hodnotu nejen ekonomickou, ale i morální – budováním bohatší generace,“ vysvětluje Hercig s tím, že spolu s Janečkovou plánují osvětu šířit nejen v médiích, ale i na vlastním edukativním blogu Indexitu.

Jak Hercig, tak Janečková považují investici vlastních prostředků do fondu za zásadní krok pro jeho důvěryhodnost. „Vklad Evy Janečkové jako zakladatelky fondu vnímám jako silný projev důvěry v investiční strategii, kterou Indexit nabízí. I já jsem se rozhodl investovat vlastní prostředky do Indexitu a dnes tvoří sto procent akciové složky portfolia mých rodinných financí,“  říká Hercig s tím, že fondu, kterému nedůvěřují ti, kteří stojí v jeho čele, nemohou důvěřovat ani klienti, přičemž cílovou skupinou fondu jsou podle něj všechny typy investorů. Indexit svou globální skladbou nabízí řešení, které je vhodné pro každého investora. Nic víc, nic míň. Snažíme se klienty naučit investovat pravidelně a v dlouhém horizontu, protože jedině tak mohou využít plného potenciálu akciových trhů. Naše globální portfolio eliminuje riziko nevhodného výběru investic a předchází jejich znehodnocení,“ vysvětluje Hercig.

Indexit je určen pro všechny, kteří hledají jednoduchý, transparentní a efektivní způsob, jak investovat do globálně diverzifikovaných akciových portfolií. Jsme ideální volbou pro ty, kteří si chtějí chránit své úspory před inflací a zároveň hledají dlouhodobé investiční řešení, které nepřináší zbytečnou administrativní zátěž, nutnost znalostí z oblasti kapitálových trhů, vysoké poplatky a chtějí investovat chytře s osobním přístupem,“ dodává Hercig. Výhodou Indexitu je rovněž uživatelská jednoduchost, která umožňuje vstup do světa investování i těm, kteří se doposud báli, zda budou vůbec celému procesu rozumět. „Kladli jsme důraz na to, aby bylo investování v naší platformě jednoduché a intuitivní. Na pár kliků a bez zbytečné administrativy,“ komentuje filosofii fondu Hercig.

„Kromě jednoduchosti jsou výhodami také bezpečnost, nízké náklady na investice a vysoká míra diverzifikace. Navíc, naše dlouhodobá investiční strategie je navržena tak, aby ochraňovala a zhodnocovala majetek našich klientů v různých tržních podmínkách. Když to shrnu, tak Indexit je jednoduchá, levná a efektivní cesta pro všechny, kteří si chtějí koupit lepší budoucnost,“ dodává Hercig s tím, že v rámci akcentování individuálního přístupu má každý klient na něj jako ředitele osobní telefon a může se na něj i kdykoliv obrátit se svým dotazem.

„Nikdy nedopustím, aby naši klienti byly jen položkou v excelovém seznamu,“ shrnuje Hercig svůj postoj. Záměrem Evy Janečkové při zakládání fondu bylo umožnit investování každému. A to se povedlo. To nejsložitější ale máme před sebou – opravdu naučit společnost investovat pro lepší budoucnost,“ uzavírá Hercig.

Přečtěte si také