Investiční společnost Central Europe Industry Partners prodala technologickou společnost ELCOM

ELCOM je přední poskytovatel vlastních vysoce komplexních produktů a služeb v oblasti testování a měření, strojového vidění, průmyslové automatizace a systémů pro inteligentní rozvodové sítě pro udržitelnou energetiku. Mezi její hlavní klienty patří například společnosti ABB, E.ON, Kimberly-Clark, Microsoft, nebo Siemens. ELCOM má v ČR centrálu v Ostravě a pobočky v Brně, Praze, Bystřici pod Perštějnem, Teplicích a Děčíně.

Po šesti letech a růstu tržeb z 300  na 460 milionů Kč prodala CEIP svůj 86% podíl americkému strategickému investorovi Averna International. Transakci okomentoval řídící partner CEIP Ondřej Benáček: “Společnost ELCOM jsme společně s managementem koupili od otců zakladatelů. Náš úkol první úkol byl ji transformovat na standardní na zakladatelích nezávislou agilní korporaci. Dále jsme podpořili její růst a to jak organicky v oblasti nových produktů a testovacích platforem, tak zejména pomocí akvizic, kde jsme přikoupili tři nové společnosti, z toho jednu zahraniční. Úspěšný exit je pak vyvrcholením naší práce. Tímto chci poděkovat všem zaměstnancům a partnerům za úspěch, kterého jsme spolu dosáhli.” 

Společně s CEIP svůj podíl prodal i management. Dr. Daniel Kamiský, prezident Elcomu k tomu dodal: “CEIP nám manažerům umožnil se stát spoluvlastníky a participovat na vysokém růstu hodnoty. Jejich role zejména v transformaci a akvizicích byla zásadní. CEIP projevil i cit pro exit, protože jím vybraný partner je dle našeho názoru naprosto nejlepší pro další rozvoj Elcomu díky svému mimořádnému obchodnímu postavení na globálních trzích.”

Prezident a generální ředitel společnosti Averna, François Rainville, dodal: „Jsme nadšeni a vítáme společnost ELCOM do rodiny Averna. Jejich odbornost a strategické postavení na trzích automobilů, elektromobility, energetiky a strojového vidění perfektně doplňují naše vlastní. Různorodé dovednosti více než 150 nových spolupracovníků přinesou prospěch zákazníkům Averny po celém světě.“

Přečtěte si také