Hory, lázně, jezera. Drávská cyklostezka potěší každého

Drávská cyklostezka (R1) o celkové délce 510 km spojuje čtyři země – Itálii, Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko.

Počátek Drávské cyklostezky je u Toblašského pole (Toblacher Feld) v Itálii. Tento úsek cesty je díky své šířce a mírnému sklonu ideální pro rodiny s malými dětmi. Po zvládnutí úvodního úseku cyklostezky cyklisté dorazí do obce Oberdrauburg, kde na ně čeká nápis “Vítejte v Korutanech”. V doprovodu lesnatých svahů Gailtalských Alp pokračujete dál směrem k městu Spittal an der Drau. Majestátní renesanční zámek Porcia v centru Spittalu  patří k nejvýznamnějším historickým stavbám v regionu Millstätter See. Po dalších 40 kilometrech podél Drávy dorazíte do Villachu. Město leží poblíž slovinské a italské hranice a nabízí nespočet výletů a aktivit pro všechny.

V termálních lázních KärntenTherme v rezortu Warmbad Villach si v teplé termální vodě odpočinou především vaše namožená lýtka. Zřícenina hradu Landskron se tyčí nad Ossiašským jezerem a díky svým přehlídkám letů orlů a Opičí hoře (Affenberg) je to atraktivní tip na výlet především pro rodiny s dětmi. Pokud chcete potěšit své zraky úchvatným výhledem na prakticky celé Korutany, vyjedete pohodlnou kabinkovou lanovkou Kanzelbahn na 2000 metrů vysoký horský masiv Gerlitzen Alpe.

Trasa mezi Villachem a Völkermarktem patří k nejrozmanitějším úsekům celé Drávské cyklostezky. Nesmíte vynechat výlety k nedalekým až 28 stupňů teplým jezerům – Wörthersee, Faaker See nebo Klopeiner See. Trasa cyklostezky pak pokračuje údolím Rosental. Cyklisté zde jedou převážně po velmi dobře sjízdných cestách po hrázích vodních děl. Dalším zlatým hřebem je město Ferlach, které se proslavilo po celém světě svou tradicí puškařského řemesla. V oblasti kolem nejteplejšího rakouského jezera Klopeiner See nacházejí jednak cyklisté, tak i vytrénovaní bikeři dokonalé podmínky pro strávení aktivní dovolené v přírodě. Z rakouské hranice v obci Lavamünd se cyklisté během dvou celodenních etap dostanou do Mariboru. Odtud vede poslední etapa Drávské cyklostezky do Varaždinu v Chorvatsku.

Více informací: www.korutany.com

 Foto: Gerdl, Steinthaler, KärntenTherme

Přečtěte si také