Elita advokacie má číslo sto deset (a dvacet k tomu)

Vážené čtenářky a vážení čtenáři, vítejte u nové edice magazínu TOP PRÁVNÍ BYZNYS z dílny týdeníku Euro, který má za cíl být jediným přehledem trhu právních služeb, který potřebujete.

Obdobně jako v loňském vydání ani letos nenabízíme odpověď na otázku, která advokátní kancelář je v Česku nejlepší. Přesto jsme se rozhodli udělat pro rok 2023 jeden extra krok a zmapovat o něco větší část trhu právních služeb. Stále platí, že ambicí magazínu není vytvořit nový (či nepotřebný) žebříček právnických firem, ale spíše pomoci zmapovat a poskytnout kontext fungování nejvyšších pater trhu právních služeb. Kromě pomyslné extraligy českého trhu, tedy dvacítky skutečně nejelitnějších právnických firem, které jsme jako skupinu uvedli poprvé v loňském přehledu, rozšiřujeme naší „soutěž“ o dalších devadesát advokátních kanceláří, které hrají z našeho pohledu – hokejovým prostředím inspirovanou – první ligu. Jde o další krok, jak poskytnout nejen byznysové obci ucelený pohled na ty nejlepší poradce na trhu. Celkem jde tedy o 110 advokátních kanceláří. K nim jsme přidali dvacítku výjimečných právnických firem působících na Slovensku, tedy nám nejbližšímu trhu.

I po roce platí, že pro celý trh je zásadní zejména erudice a um pomyslné nejvyšší soutěže. Tedy těch právnických firem, které jsou nejen obratově největší, ale také slaví nejčastěji úspěchy v rámci nezávislých žebříčků, mají vliv na klíčové segmenty byznysu a pokrývají mix několika úspěšných praxí. To, zda se ale Česko může řadit po bok vyspělejších trhů, dokresluje zejména kvalita dynamických středně velkých advokátních kanceláří. I o jejich stále rostoucím vlivu naše letošní rozšíření „soutěže“ je.

Redakční část tohoto magazínu je opět sestavena zcela nezávisle a oslovena byla nejen kompletní skupina „extraligy české advokacie“, ale také velký počet prvoligových hráčů. Do magazínu TOP PRÁVNÍ BYZNYS se díky tomu aktivně zapojila drtivá většina klíčových jmen na českém trhu právních služeb, co do obratu a počtu lidí. A to v šíři, která je v českých poměrech jedinečná.

Mladí lídři i nejúspěšnější byznys právničky

Abychom dodrželi závazek podobnými magazíny inspirovat a nabídnout přesah, zařadili jsme do něj letos poprvé přehled TOP 100 byznys právniček v Česku. „Ženská síla“ elitního byznysu by totiž měla být z našeho pohledu přirozenou součástí podobného typu souhrnných publikací. A tak si můžete prolistovat seznam stovky žen, které vedou miliardové transakce, mají vliv na klíčové byznysové události a patří k předním expertům napříč středoevropským trhem – a bez kterých by žádné z předních právnických firem u nás neslavily takové úspěchy.

Ty nejelitnější advokátní kanceláře na českém trhu se spolu s námi také pustily již podruhé do unikátního pokusu, kdy se zpovídají v rámci křížových rozhovorů. Tentokrát si mezi sebou nerozhodili otázky managing partneři, ale talenti ve vedení daných kanceláří. Právě oni časem převezmou otěže, a tak je jejich pohled na vývoj na trhu právních služeb zásadní.

No a závěrem bych rád zmínil další výraznou letošní novinku, a tou je spolupráce magazínu TOP PRÁVNÍ BYZNYS s firemním žebříčkem Právnická firma roku. Na následujících stranách tak naleznete nejen přehled oceněných kanceláří, ale také řadu zajímavých dat a komentářů.

Doufáme, že pro vás bude obsah magazínu přínosný a přejeme užitečně strávený čas při jeho listování.

Chcete získat magazín TOP PRÁVNÍ BYZNYS v PDF zdarma? Zadejte svůj e-mail na odkazu ZDE a zašleme vám ho.

Přečtěte si také