Altány Orlice

Na kraji Hradce Králové vyrostlo malé Finsko pro všechny, kteří milují saunování i otužování a čas strávený u vody je pro ně tím největším odpočinkem.

Leží přímo u řeky, díky čemuž vás budou ráno budit sluneční paprsky odrážející se od hladiny a během dne pravděpodobně narazíte i na obyvatele vodní a suchozemské říše. Kombinace blízkosti přírody a komfortu města na dosah ruky dělá z Altánů Orlice to pravé místo pro váš víkend plný zážitků.

Altány jsou dřevěné domky v minimalistickém severském stylu, kde se vyspí v pohodlí dvě osoby, jež k sobě mají blízko. Vybrat si můžete ze dvou – Sasanky a Stulíka –, přičemž altán Sasanka je duší celého areálu. Je prosklený ze všech stran, ale stěny lze snadno zastínit pomocí rolet. Sami si tu volíte, jaká míra soukromí a světla vám vyhovuje. Doporučujeme nechat si volný průhled okny a probudit se s prvním sluncem. To je opravdu zážitek, který je stěží nahraditelný.

Uvnitř domku najdete stolek s židlemi, ideální na hraní šachů nebo na vyřízení neodkladných pracovních úkolů. Hned vedle je drobná kuchyňka, kde si můžete uvařit kávu nebo nalít sklenku skvělého vína, které tu od majitelů máte k dispozici. Téměř celou zadní část místnosti zabírá velká postel jako dělaná pro ten nejhlubší spánek, díky čemuž se vyspíte opravdu do růžova. Zimy se bát nemusíte, pro vaše pohodlí je připraveno topení ověřené i v minusových teplotách. Voda v Sasance není, ale sprchy s toaletami jsou vzdálené jen pár kroků.

Pokud se nebudete chtít jen válet na štědré posteli a sledovat okolní dění z vyhřátého domku, vyrazte ven. Krásná je procházka podél řeky vedoucí až do centra města. Nebo zůstaňte v prostorném areálu a v letních měsících si vypůjčte vybavení na vodní sporty. Se vším pomůže pozorný pan správce, který vám mimo jiné poví celou historii Slezské plovárny a stoletých převlékáren, jejíž součástí společně s altány jsou.

Čím dál populárnější jsou v areálu i svatby. Třpyt Orlice při západu slunce, všudypřítomné dřevo a zeleň vytvoří z vašeho dne „D“ příjemné místo, kde se všichni budou cítit uvolněně jako u starých známých na zahradě. Tento pocit charakterizuje Altány Orlice, ať si je zvolíte pro jakýkoli typ pobytu.

Přečtěte si také