Značka kubánského rumu Eminente odhaluje dárkovou edici k degustačnímu rituálu El Cafecito

U příležitosti oslav blížícího se konce roku odhaluje značka kubánského rumu Eminente limitovanou edici s dárkovým setem k tradičnímu degustačnímu rituálu El Cafecito.

Kubánský rituál spočívá v tradičním servírování kávy po večeři. Po vypití kávy se do téměř prázdného hrnku nalije rum Eminente, aby se jeho lahodná chuť mohla propojit s intenzivními kávovými tóny. Dárková sada zdobená ilustracemi Sophy Hollingtonové obsahuje láhev Eminente Reserva a dva ručně vyrobené terakotové šálky a podšálky.

Kávová tradice na Kubě se udržuje již přes 200 let a dnes jsou zdejší plantáže zařazeny na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Dlouhá, kávou vonící historie vedla ke zrodu Carajillo nápoje na bázi kávy s přídavkem rumu. Značka Eminente se inspiro vala tímto zvykem na závěr večeře a vytvořila svou vlastní verzi Carajillo: El Cafecito Eminente, rituál, který si může každý vychutnat sám doma nebo jej darovat.

EMINENTE RESERVA A DOUŠEK KÁVY

Pro nadcházející sváteční období vytvořila značka prémiového kubánského rumu Eminente dárkovou sadu v limitované edici, která obsahuje láhev Eminente Reserva a dva ručně vyrobené terakotové šálky a podšálky. Dárková sada je zdobená exkluzivními ilustracemi od Sophy Hollingtonové, zachycující kubánskou flóru a faunu, které obdarovaného přenesou na divokou stranu ostrova, kde ho čeká opravdu výjimečný zážitek.

EL CAFECITO EMINENTE

Když se večeře chýlí ke konci a je čas servírování kávy, měla by do téměř prázdných šálků přijít kapka rumu Eminente Reserva, aby hosty pohltila její lahodná chuť s výraznými tóny vanilky, pražených mandlí a kávy.

Jak na rituál ve 4 krocích:
1. Podávejte šálek kávy nebo kávy bez kofeinu. 2. Upijte kávu dle chuti (asi pod ouško šálku).
3. Dolijte do šálku s kávou Eminente Reserva.
4. Vychutnejte si své (de)Cafecito Eminente.

RITUÁL NA PAMÁTKU

V duchu repurposing je prázdná láhev Eminente krásným předmětem, který si lze ponechat a dále používat. Šálky a podšálky Eminente jsou ručně vyráběny z terakoty a před vypálením jsou sušeny na slunci, poté jsou pečlivě malovány a glazovány. I samotnou krabičku zdobenou ilustracemi od známé ilustrátorky Sophy Hollington lze znovu použít na předměty denní potřeby, stačí popustit uzdu své kreativitě!

Limitovaná edice je dostupná ve specializovaných obchodech Global wines and spirits a na e-shopu alkohol.cz. Doporučená maloobchodní cena je 1 299 Kč.

Přečtěte si také