Zdroje jsou

Energetické krizi momentálně čelí celá společnost. A protože krize má sjednocovat, ne rozdělovat, týdeník Euro uspořádal konferenci Euro Business Breakfast, na které u jednoho stolu zasedli diskutující jak z oblasti tradiční, tak alternativní energetiky. Podařilo se jim „propíchnout bubliny“ a nalézt perspektivu pro další topné sezony?

Řešení aktuální krize a výhled na příštích pět let

V prvním bloku konference poukázal místopředseda sněmovny Jan Skopeček na hlubší kořeny současné krize, Martin Pacovský, šéf Pražské plynárenské, zodpověděl otázku, jak je Praha připravená na zimní sezonu, generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon promluvil o LTO jako alternativě při přerušení dodávek zemního plynu, generální ředitel PRE Pavel Elis o tom, jestli jsou obnovitelné zdroje součástí současné energetické krize a Martin Hájek, ředitel Teplárenského sdružení, upozornil, co se dalo, mohlo a mělo dávno udělat.

Perspektiva příštích desetiletí a cesta ke klimatické neutralitě

Druhý den se panelisté  Martin Durčák (předseda představenstva ČEPS), Daniel Holein (KPMG), Milan Smutný (Realistická energetika a ekologie) a Štěpán Chalupa (Komora OZE) –  zaobírali mimo jiné tématy povolování staveb nových větrníků, NIMBY efekty, využití přeshraničních přebytků, například větrné energie z Německa, či vodíkovými perspektivami České republiky.

Přečtěte si také