Z brigády se vyklubala moje životní kariéra

Cesta studenta k vysněné práci nemusí trvat dlouho. Nechybí-li mu disciplína, houževnatost ani chuť na sobě pracovat, může se i v mladém věku vypracovat na ředitele pobočky OK POINT, jak ukazuje příběh Anety Kubrtové.

Jaká byla vaše cesta k finančnímu a realitnímu poradenství? Víme o vás, že jste začínala poměrně mladá.
Za vším stála brigáda na jedné z teambuildingových akcí společnosti Broker Consulting. Studovala jsem tehdy první ročník ekonomické fakulty na Technické univerzitě v Liberci a přirozeně chtěla mít brigádu v oboru, což tato poradenská firma v oblastech financí a realit do puntíku splňovala. Na akci jsem si domluvila, že k nim přijdu na pohovor, protože jsem měla zájem o dlouhodobou práci. Pohovor se mnou tehdy vedl můj dnešní manžel, který už ve firmě působil. Práci jsem získala, a tak jsem v březnu 2013 nastoupila k němu do týmu. Mé začátky nebyly nijak úžasné, ale místo kritiky mě šéf motivoval a jako můj garant se plně věnoval mému zapracování. Podpory se mi dostávalo i od dalších kolegů, takže zanedlouho se mi začalo opravdu dařit.

Jak Broker Consulting pomáhá – i podle vaší zkušenosti – studentům a obecně lidem s nevelkou praxí stát se odborníkem v těchto oborech?
V zásadě nejvíc pomáhá v tom, že neklade důraz na předchozí zkušenosti, ale dává lidem prostor ukázat, co v nich je. Pro všechny tu platí stejná pravidla. Jejich součástí je absolvování pokročilého systému vzdělávání pro nováčky i zkušené konzultanty, který umožňuje získat a aktivně používat potřebné znalosti v realitách i financích. Každého nováčka tak systém provází všemi oblastmi finančního plánování, pomáhá mu rozvíjet obchodní dovednosti, vystupování a práci s klientem i v týmu. Ve firmě současně funguje speciální program pro zapracování studentů, díky němuž mohou dostudovat školu a zároveň už aktivně pracovat na své kariéře, na kterou tak nemusí čekat dlouhé roky.

Foto: Jiří Částka, www.MediaFoto.cz

A co klienti? Jak jste si jako mladá konzultantka získala jejich důvěru?
Podle mého názoru záleží na osobním nastavení. A součástí toho mého byla disciplína, kterou jsem měla díky německému gymnáziu, brigádám a pravidelným sportovním tréninkům doslova vrytou pod kůži. Vzhledem k tomu, že mi bylo jen dvacet let, potřebovala jsem ještě posílit sebejistotu nutnou pro jednání s klienty, a v tom mi právě pomohl firemní školicí systém. V první fázi zaškolování jsem navíc na jednání s klienty vždy chodila s mým nadřízeným, který mi pomohl rychleji nabrat zkušenosti a zlepšit komunikační dovednosti.

Od vašich začátků jste ve firmě ušla pěkný kus cesty. Dnes řídíte franšízovou pobočku OK POINT v Liberci. Bylo to vaše dlouhodobé přání?
To úplně nebylo, šlo spíš o přirozený vývoj. Autorem myšlenky byl můj manžel, který chtěl své mnohaleté aktivity ve firemní síti rozšířit o franšízové podnikání. Samozřejmě jsem celou dobu až do otevření pobočky v roce 2016 stála po jeho boku, prožila s ním její výstavbu i nábor zaměstnanců, ale sledovala jsem to všechno zpovzdálí. Navíc jsem ještě dokončovala studium. S ohledem na manželovy další pracovní povinnosti jsem mu pak začala víc pomáhat s provozem pobočky, zejména s péčí o její zaměstnance a prohlubováním jejich obchodních a produktových znalostí. Stále více jsem se zapojovala do chodu pobočky a byla už pevnou součástí týmu. Ředitelkou pobočky OK POINT jsem se pak stala v roce 2017.

Má váš manželský vztah nějaký vliv na vedení pobočky?
V podstatě vedeme OK POINT spolu, což vidím jako velké plus. Jsme totiž naprosto zastupitelní, vzájemně se skvěle doplňujeme – já řídím provoz pobočky, komunikuji s klienty, dohlížím na činnosti zaměstnanců, řeším produktové záležitosti, administrativu a zodpovídám za obchodní výsledky, zatímco můj muž určuje směr a posouvá nás dále po lidské i profesní stránce.

A jak se naopak profesní spolupráce odráží na vašem vztahu?
Jeden druhého více chápeme a maximálně se podporujeme. Když se nám témata k diskuzi nahromadí, domluvíme si raději pracovní oběd, na kterém vše v klidu probereme, než abychom si jimi ubírali společný čas doma. Tam jsme stoprocentní rodiče našeho chlapečka. Oba také milujeme sport, cestování a setkávání s rodinou a přáteli, takže na tyto věci si vždy najdeme čas.

Čeho si na vás po pracovní stránce manžel nejvíce cení a čeho vy na něm?
Díky tomu, že jsme parťáci doma i v práci, vím, že si váží mé pečlivosti, spolehlivosti a schopnosti jednat empaticky. Jeho největšími přednostmi jsou obrovský tah na branku, cílevědomost, trpělivost s podřízenými a neustálá snaha rozvíjet jak tým, tak sebe sama.

Přečtěte si také