V podnikání jsem nechtěl experimentovat

Hlavním impulsem pro start franchisového podnikání bylo pro Václava Havlíčka narození dětí. Chtěl si sám řídit svůj čas a zároveň vybudovat byznys, který jim bude moct předat.

  • 05. listopadu 2021

Rozhodnout se pro změnu kariéry je pro mnohé těžko představitelné, natož jedná-li se o úplně jiný obor. Václav Havlíček do financí zamířil z pozice jaderného inženýra. Mnoho let řídil reaktory a jejich posádky v Dukovanech i Temelíně. Může se zdát paradoxní, že sám svůj život začal naplno řídit až později, když se pustil do podnikání.

„Mám pět dětí, brzy se mi narodí šesté. Věděl jsem, že moje rodina mě potřebuje mít každý den u sebe. Třeba jen na malou chvíli, ale určitě nechtějí čekat, až se vrátím ze směny. Starší syny jsem si kvůli práci moc neužil. A těm malým to chci vynahradit. A po pravdě i sobě,“ říká dnes už jako majitel bankovní a poradenské pobočky Partners Market v Českých Budějovicích.

Hledání

Když začal uvažovat o změně profese, vyšly mu kromě energetiky, kde se pohyboval, právě finance jako obor, který o klienty nikdy nebude mít nouzi. „Podnikání mi muselo dávat smysl, potřeboval jsem důvod a hlavně jsem nechtěl experimentovat. Hledal jsem něco, kde využiji své přednosti, jako jsou pečlivost a spolehlivost. Rozhlížel jsem se po něčem, co má historii, přítomnost a velkou budoucnost,“ popisuje Havlíček podmínky, které muselo jeho podnikání splňovat.

Přestože se celý život proplétal „džunglí financí“ a myslel si, že jim rozumí, brzy zjistil, že to byla mylná představa. Naštěstí v Partners potkal správné lidi, kteří mu v začátcích pomohli. Díky zázemí velké finanční skupiny získal také potřebné know-how.

Rozšiřování

Dnes má v Partners Marketu tým spolupracovníků, na které je spoleh. Na práci ho také nepřestává bavit možnost pomáhat klientům. „Mám radost z úspěchu lidí, kteří si přijdou pro radu. A až ještě více lidí pochopí a uvidí, co umíme, tak se bojím, že si sen o čase stráveném častěji s rodinou nesplním,“ dodává s nadsázkou.

Zvýšený zájem o své služby zaznamenal Partners Market v Českých Budějovicích i v uplynulém období pandemie. „Byla to složitá doba, ale nikoli pro náš obor. Toho se to nedotklo,“ potvrzuje franchisant skutečnost, že osobní finance řeší lidé v každé době a v těch složitých dokonce možná ještě víc.

Václav Havlíček má nyní jednu franchisovou pobočku Partners Market, ale až se mu podaří, aby fungovala bez jeho neustálé přítomnosti, hodlá otevřít další. „Už víte, kolik mám dětí, tak asi tušíte, kolik chci mít jednou poboček,“ pointuje úspěšný podnikatel své vyprávění.

Přečtěte si také