TOP 100 žen českého právního byznysu

Vedou miliardové transakce, mají vliv na klíčové byznysové události a patří k předním expertům napříč středoevropským trhem. Prolistujte si již třetí přehled stovky výjimečných českých byznysových právniček, který pro rok 2024 přináší projekt #PRVNÍCH100LET ve spolupráci s týdeníkem Euro. Na konci článku naleznete odkazy na PDF s přehledem ke stažení.

Osm desítek advokátek plus dvě desítky firemních expertek a byznys právniček. Takové skóre hlásí v pořadí třetí přehled TOP 100 žen českého právního byznysu, který připravil projekt #PRVNÍCH100LET. „Stejně jako ve svých předchozích edicích, ani nyní nemá přehled za cíl být vyčerpávajícím a uzavřeným výčtem. Věříme, že bude sloužit zejména jako inspirace a připomínka nejen individuálních úspěchů výjimečných právniček, ale také tvrdé práce jejich kolegyň a kolegů,“ říká Jaroslav Kramer z agentury Cover Story, která přehled vydává.

Přehled obsahuje také dvacet elitních advokátek napříč kategoriemi, dlouhodobě uznávaných nejen na lokální úrovni, která se přesouvá do pomyslné „All-Star“ skupiny, která je u každé kategorie graficky uvedena přednostně. Tato skupina již nebude v dalších ročnících do přehledu zařazena. Skupina „All-Star“ tak nově celkem obsahuje již 40 jmen. „I díky tomu jsme mohli do současné, třetí edice přehledu zařadit 25 nových jmen z řad advokátek orientujících se na byznys odvětví a firemních expertek s významným dopadem. Meziročně jsme také zaznamenali dva výrazné přesuny z „firemních barev“ do advokacie a pět změn v působištích,“ popisuje Jaroslav Kramer.

V přehledu TOP 100 žen českého právního byznysu se objevuje celkem 10 kategorií. Z nich se vyjímá jedenáctka advokátek zařazených v kategorii TOP Partnerky. Kromě zásadního vlivu na chod a management kanceláří, kde působí, patří také mezi uznávané expertky v dalších oblastech. „Většina dam v této kategorii by v přehledu zaznamenala více umístění, ve finálním souhrnu je nicméně vždy možné pouze jedno místo,“ dodává Jaroslav Kramer.

O přehledu

Přehled sestavili zástupci projektu #PRVNÍCH100LET na základě podkladů z mezinárodních žebříčků Chambers and Partners, The Legal 500, IFLR1000 a řady oborových přehledů (například IP Stars), dále žebříku Právnická firma roku ČR, přehledů zpracovaných magazínem Forbes či projektem Legal Disruptors a současně na základě doporučení významných osobností z klientského prostředí. Každá kategorie byla konzultována s experty, kteří se v dané oblasti pohybují. Zařazeny jsou ty byznysové kategorie, ve kterých jsou na mezinárodní úrovni reflektovány alespoň dvě české právničky. V každé oblasti jsou právničky seřazeny nejprve v rámci „All-Star“ skupiny a následně abecedně.

Kompletní přehled si můžete prolistovat ve formátu PDF:

Přečtěte si také