TGS: Společnost, která přeměňuje nápady v život

Jsme firma, za kterou přijdete s novou výzvou nebo podnikatelskou myšlenkou a my ji uvedeme v život se vším, co to obnáší, od návrhu, prototypu, testování po výrobu a servis.

Firma TGS má za sebou čtvrtstoletí úspěšného působení ve strojírenském průmyslu. Založena byla Pavlem Divišem jako společnost zabývající se dovozem nástrojů ze Švýcarska. Rychle se rozrostla, upevnila svou pozici na trhu a dnes nabízí kompletní řešení, jak uvádět nápady klientů do reality – od návrhu technologie a výrobních postupů přes dodávku strojů a nástrojů až po servis a údržbu. Aktuálně se obrat společnosti pohybuje kolem půl miliardy.

Charakteristika společnosti TGS spočívá ve vášni pro strojírenství, partnerském přístupu k zakázce a klientovi. Máme, bez nadsázky, neustálou touhu posouvat sebe, klienty i celý průmysl vpřed. Společně s klienty definujeme zadání, navrhneme vhodné technologie a pečlivě ladíme výrobní proces.

Co děláme:

  1. Návrh a konstrukce: TGS převádí zákazníkovy nápady na konstrukční návrhy, výrobní dokumentaci a vhodné technologie. Využíváme simulace v CAD/CAM prostředí.
  2. Prototypová výroba a měření: Z návrhu na papíře se postupuje k vytvoření reálného prototypu, který je následně testován a měřen ve vlastním metrologickém středisku.
  3. Automatizace a robotizace: TGS je předním představitelem průmyslu 4.0. Navrhujeme a realizujeme kompletní robotizovaná pracoviště a automatizované paletizace.
  4. Prodej strojů: Nabízíme širokou škálu obráběcích center a soustruhů od předních světových výrobců. Navíc poskytujeme technologickou podporu při obrábění a upínání.
  5. Prodej nástrojů: Nabízíme kompletní sortiment nástrojů pro vrtání, frézování, soustružení, závitování a další obráběcí operace. V poslední době jsme začali také vyrábět vlastní nástroje.
  6. Servis a diagnostika: Zajišťujeme instalaci, zprovoznění a servis dodaných technologií a strojů, ale také následný servis včetně toho pozáručního. Pravidelně měříme výkonnost a provádíme příslušné úpravy a výměny tak, abychom maximálně snižovali náklady na provoz a zvyšovali životnost.
  7. Neustále inovujeme i po stránce materiálů. Obrábět kov dnes umí každý, ale plast, který stále více nahrazuje kov v mnoha oblastech, klade zcela jiné výzvy.
  8. Jsme partnerem také v netradičních odvětvích. Příkladem může být odvětví zdravotnictví, kde umíme navrhnout a postavit kompletní technologii, např. pro výrobu kloubního implantátu.

Když nejsou lidi

Automatizace ve výrobě se stává stále důležitějším a rozšířenějším tématem v současném průmyslu. Využití automatizace umožňuje podnikům zvýšit produktivitu, efektivitu a konkurenceschopnost výroby.

Dokážeme zvýšit autonomii strojů a schopnost provádět více operací bez lidského zásahu. Automatizace také snižuje lidskou chybovost a zvyšuje přesnost výroby. Navrhujeme a provádíme úpravy  strojů od mechanických modifikací přes automatizační prvky až po uzpůsobení software řízení stroje vedoucí ke zvýšení produktivity a efektivity výroby.

Řekli o nás

V okamžiku, kdy jsme přišli s komplexnější poptávkou na robotizaci, všichni naši ostatní dodavatelé byli pomalí, tápali a snažili se naroubovat naši potřebu na jejich už hotové řešení. TGS je dodavatel jiné kategorie, který vychází vstříc tomu, co opravdu potřebujeme. Celý proces nám připravil na míru. A jejich servisní technici a vlastně celý tým, který to rozbíhá… klobouk dolů.

  • Antreg

Mám pocit, že TGS je nejprogresivnější ze všech dodavatelů, se kterými jsem měl zatím zkušenost. Z hlediska rychlosti reakce, snahy řešit problémy, servisu i rozsahu a kvality služeb.

  • Siempelkamp

Přečtěte si také