Společnost Ecomail uspěla v prestižní soutěži Recruitment Academy Awards 2024

Ecomail, přední poskytovatel v oblasti e-mail marketingu, získal na čtvrtečním galavečeru ocenění v kategorii Kariérní stránka roku a Kariérní video roku, v obou případech se společnost umístila na třetím místě.

Recruitment Academy Awards je soutěž, kterou každoročně pořádá Recruitment Academy. Oceňuje nejlepší projekty v oblasti HR marketingu a employer brandingu. Cílem této iniciativy je inspirovat firmy k neustálému zlepšování náborových procesů a posílení svého zaměstnavatelského brandu.

„Jsme velmi hrdí na to, že jsme na čtvrtečním galavečeru získali ocenění v kategoriích Kariérní stránka roku a Kariérní video roku,” říká Veronika Dostálová, CMO ve společnosti Ecomail. „Naše náborové video je originálně pojaté a pomáhá kandidátům udělat si lepší představu, jak to u nás vypadá a jak to v Ecomailu chodí. Rád bych vyzdvihl také dlouhodobou aktivitu našeho marketingového týmu na sociálních sítích, kde ukazujeme atmosféru ve firmě a umíme si ze sebe udělat i legraci.“

Firma si zakládá na transparentním náborovém procesu, do kterého jsou už od začátku zapojeni i teamleadeři. Ti umí kandidátům nejlépe vysvětlit, s jakými úkoly a výzvami budou pomáhat. „Propracovaný u nás máme i následný proces onboardingu, jehož součástí je například týmový oběd s kolegy hned první den nástupu,” doplňuje Václav Huček, HR manager v Ecomailu.

Ecomail v roce 2014 založili Jan Tlapák a Jakub Stupka  na základě společného nápadu a za deset let své existence firma přerostla tuzemskou i zahraniční konkurenci mezi aplikacemi pro rozesílání hromadné pošty. Dnes je Ecomail jedničkou na trhu a zaměstnává více než 70 lidí, z toho 25 nových kolegů nastoupilo v loňském roce. Nejrychleji rostoucím oddělením je tým zákaznické péče. Obrat firmy za rok 2023 dosáhl 114 milionů a meziročně vyrostl o 38 %.

Značka Recruitment Academy vznikla pod křídly personální agentury GoodCall, která spadá do skupiny GoodGroup a stejně jako Ecomail letos slaví desetileté výročí na trhu. Aby vedení GoodGroup dostálo svého závazku inovací, založilo v roce 2015 Recruitment Academy Awards. Nezávislá porota složená z odborníků v oblasti recruitmentu, HR, marketingu a dalších oborů vybírá finalisty a vítěze v šesti různých kategoriích.

Přečtěte si také