Snadná cesta k elektromobilitě

Česká automobilka zpřístupňuje elektromobilitu stále širšímu okruhu zákazníků. Zdaleka to není jen zásluha jejích elektrifikovaných vozů Škoda iV. Přichází totiž s uceleným ekosystémem služeb, které z ní dělají záležitost všedního dne.

Autorizovaní obchodní partneři se stali kvalifikovanými centry elektromobility, kde elektrické vozy nejen prodávají a servisují. Kromě toho poskytují možnosti efektivního a cenově výhodného budování dobíjecí infrastruktury. Za tím účelem nabízejí tři balíčky elektromobility po­dle aktuálních potřeb konkrétního provozovatele.

Základní balíček S, jehož cena činí 3 500 korun s DPH, je sestaven pro takového zákazníka, který neplánuje pořízení nabíječky, ale postačí mu nabíjecí kabel. Prostřední balíček M přidává domácí nástěnnou nabíječku (tzv. wallbox) včetně její odborné instalace. Za tento balíček se platí 9 500 korun s DPH, ale je k tomu nutné ještě připočíst cenu zvoleného wallboxu a dalších zařízení či náklady spojené s dodatečným budováním elektroinstalace. Nejrozsáhlejší balíček L je určen především fleetovým klientům, kteří mají ve svém vozovém parku desítky, či dokonce stovky elektrifikovaných vozů. V závislosti na rozsahu objednaných služeb se jeho cena pohybuje v desítkách až stovkách tisíc korun.

Ke snadnému nabíjení elektromobilu na cestách poslouží chytrá mobilní aplikace nebo nabíjecí karta Powerpass, která umožňuje s jednoduchou autorizací nabíjet vůz kdekoli v široké síti dobíjecích stanic v České republice i celé EU. Uživatelé tak s jednou kartou mohou nabíjet u více než 330 tisíc dobíjecích stanic. Součástí sítě jsou jak běžné, tak i rychlé nabíječky včetně sítě Ionity. Tam se řidič nezdrží déle než pár desítek minut a může pokračovat další stovky kilo­metrů. Platbu v danou chvíli neřeší, protože mu jednou měsíčně přijde souhrnné vyúčtování za všechna jeho dobíjení v uplynulém měsíci. Cestovat elektromobilem je dnes podobně komfortní jako s benzinovým, naftovým či plynovým
vozem.

Připoj a nabíjej!

Služba Powerpass nově podporuje funkci „Plug & Charge“. U vozů řady Enyaq iV s aktuál­ním softwarem ME3 lze na kompatibilních dobíjecích stanicích pohodlně spustit nabíjení pouhým připojením nabíjecího kabelu. Identifikace vozidla probíhá na dobíjecí stanici zcela automaticky. Nabíjení se spustí i bez aplikace v chytrém telefonu nebo RFID karty. Funkce „Plug & Charge“ je dostupná pro nově vyrobené vozy Škoda Enyaq iV a výhle­dově jí budou disponovat všechny budoucí elektromobily Škoda.

Přečtěte si také