Skupina MTX Group Petra Otavy posílila svou pozici největšího nezávislého obchodníka s komoditami ve střední Evropě

Společnost MTX Capital Services, a. s., která je součástí holdingu MTX Group, jejímž majitelem je průmyslník Petr Otava, získala licenci ČNB obchodníka s cennými papíry a stala se tak regulovanou finanční institucí. Společnost se specializuje na obchodování s komoditními deriváty a díky licenci centrální banky může nabízet své služby i externím zákazníkům.

Společnost MTX Capital Services (MTX CS) byla založena v roce 2020. Pro firmy z holdingu MTX Group zajišťuje burzovní ceny vstupních surovin, především neželezných kovů. Společnost má zájem nabízet své služby klientům i mimo mateřskou skupinu, a to ve spolupráci se sesterskou firmou METALIMEX. „Jde o úzce specializovaného obchodníka, který má ambice získat nezanedbatelný tržní podíl ve sféře komoditního zajišťování,“ řekl CEO a majitel MTX Group Petr Otava s tím, že na evropském trhu se obchodování s komoditními deriváty banky příliš nevěnují, spíše tento segment zcela opouštějí. „Věříme proto, že máme na trhu slušný potenciál,“ dodal Petr Otava.

Společnost bude své služby poskytovat hlavně v rámci EU. Mezi zákazníky MTX Capital Services by měly patřit, podobně jako v případě klientů z holdingu, průmyslové podniky, které využívají ve své výrobě neželezné kovy. Svým obchodním partnerům nabízí společnost řešení šitá na míru, která mají eliminovat efekty spojené s oscilací cen komodit, především barevných kovů, na světových trzích.

MTX CS má také ambici stát se členy prestižní Londýnské burzy kovů (London Metal Exchange – LME) a burzy v Chicagu (CME group).

O MTX Capital Services

Společnost je součástí průmyslově obchodního a výrobního holdingu MTX Group, v jehož portfoliu je celkem šestnáct společností jako například METALIMEX, Al INVEST Břidličná, Strojmetal, OKK Koksovny, Měď Povrly, Tapa Tábor nebo ICE Industrial services. V roce 2020 dosáhl holding obratu kolem 36,5 miliard korun. MTX CS poskytuje zajištění celého spektra komoditních aktiv a měn.

Přečtěte si také