Rohlík zastropoval ceny základních potravin. Zákazníkům už ušetřil skoro 8 milionů korun

Rohlik.cz už v září 2022 zareagoval na dramatické zdražování potravin okamžitým zastropováním cen u základních potravin. Minimálně do Velikonoc garantuje výhodnou cenu u másla, oleje, mouky, pečiva, mléčných výrobků, vajec, šunky a toaletního papíru. Přesně tímto způsobem už Rohlík svým zákazníkům ušetřil 8 milionů korun.

Ceny potravin strmě rostly a v kombinaci s drahými energiemi by to mohlo mít dopad na mnoho domácností v Česku. Rohlík se proto rozhodl reagovat a zastropovat ceny u základních potravin nákupního koše na úkor své marže. Martin Beháň, generální ředitel Rohlik.cz, říká: „Jsme zodpovědná firma a v dnešní složité době chceme našim zákazníkům ulehčit. Víme totiž, že lidé se obávají vysokých životních nákladů. Vymýšlíme proto různé způsoby, jak zdražování zkrotit a pomoci, aby nákup byl udržitelný pro peněženku. Jedním z nich je garance cen vybraných základních potravin. Slíbili jsme, že ceny vybraných základních potravin nezdražíme a to minimálně do Velikonoc. Navíc každý den kontrolujeme stovky potravin, aby byla naše nabídka srovnatelná s konkurencí.“

Ceny potravin v Česku aktuálně horkým tématem. Ministerstvo zemědělství povede meziresortní skupinu, která se bude věnovat vysokým cenám potravin. Součástí budou zástupci ministerstva financí, ministerstva průmyslu a obchodu, zástupce úřadu vlády a Národní ekonomické rady vlády (NERV). Novinářům to dnes řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Uvedl, že poprvé se skupina sejde v úterý 21. března, kdy bude mít k dispozici nejnovější data Českého statistického úřadu (ČSÚ) za únor.

Podle Eurostatu vzrostly ceny potravin v tuzemsku loni o 27,2 procenta, a Česko tak bylo šesté v EU, pokud jde o jejich zdražování. Podle dřívějšího vyjádření Potravinářské komory v ČR není pro snižování cen potravin v současné době prostor kvůli stále rostoucím nákladům výrobních a zpracovatelských podniků. Komora míní, že letos by ceny potravin mohly ještě mírně růst a postupně se stabilizovat ve druhé polovině roku. Podle potravinářské komory vzrostly výrobcům loni meziročně náklady o 50 až 80 procent.

Český statistický úřad dnes oznámil, že meziroční růst spotřebitelských cen v ČR letos v únoru zpomalil z lednových 17,5 procenta na 16,7 procenta. Vliv na celkovou inflaci měly opět také ceny potravin a nealkoholických nápojů, jejichž meziroční růst se v únoru zmírnil z lednových 24,8 procenta na 23,9 procenta. V únoru vzrostly ceny rýže o 31,9 procenta, mouky o 36,1 procenta, vepřového masa o 31,1 procenta, polotučného trvanlivého mléka o 39,5 procenta, vajec o 95,2 procenta, margarínu a ostatních rostlinných tuků o 39,8 procenta a cukru o 75,1 procenta.

Potraviny s garancí zastropovaných cen na Rohlik.cz najdete ZDE.

Kromě zastropování cen Rohlík podniká také další kroky, jak udělat pro zákazníka nákup výhodný, do sortimentu například zařazuje cenové trháky a víkendové pecky. E-shop s potravinami také přijímá všechny druhy stravenek i stravenkových karet v neomezené výši a pravidelně monitoruje ceny potravin, které srovnává s konkurencí.

Přečtěte si také