Provoz sdílených kanceláří STROM offices přešel do ostrého provozu

Firma zabývající se počítačovou grafikou, developerská společnost, další podnikající v realitách, ale i fyzioterapeut s blízkou provozovnou nebo finanční konzultant. Takoví jsou první nájemci či zájemci o kanceláře či jen flexibilní pracovní místo v kancelářské budově STROM offices v plzeňské Koželužské ulici, která tak vstoupila do ostrého provozu.

STROM offices naproti OC Plaza zaujme na první pohled svým architektonickým řešením. Po betonové fasádě budovy se už začíná rozrůstat zeleň. Ta postupně zahalí i PARKoviště, kde se už teď dají k odpočinku využívat dřevěné prvky jako např, pohodlné lavičky. A nejlepší místo pro práci? Na střešní zahradě, jejíž zbudování se ujal zahradní architekt Ferdinand Leffler, nechybí záhony plné květin ani stromy. 

„Jednu marketingovou agenturu, která si u nás pronajala kancelář o třech lidech, zaujalo je celkové řešení a flexibilita. Líbil se jim i interiér,“ říká architekt Tomáš Blahovec, který stojí za projektem, realizací a provozem butikového komplexu kanceláří STROM offices v centrum Plzně. 

Vstoupit do budovy mohou kromě registrovaných členů či ohlášených zájemců o pronájem i návštěvy, které se registrují na recepci. Ta je v druhém nadzemním podlaží, hned při vstupu zaujme interiér budovy – přiznaný pohledový beton doplňuje na chodbách zábradlí ve tvaru prohnutých větví, tapety s květinovými motivy, ve společných prostorách jsou kvalitně vybavené kuchyňky nebo odhlučněné boxy pro rozhovory tzv. Talk boxy.

Páté a čtvrté patro jsou určené pro firmy, svoje místo najdou v dalších patrech i jednotlivci nebo lidé, kteří ke svému místu zamíří třeba jen občas. K využití jsou malé kanceláře (Private office), pevná pracovní místa (Fix desk) či nejflexibilnější řešení tzv. Flexible desk. Pohodlná židle, velký pracovní stůl a příjemné prostředí je standard pro všechny z nich.

Budova je také plná chytrých technologií. Každý nájemník tak může díky přidělenému čipu sám vstupovat do budovy, řídit si jím také třeba intenzitu světla a tepla ve své kanceláři. A o tom, co se v budově aktuálně děje nebo chystá již nyní uživatele informuje aplikace SPACEFLOW.

„Snažíme se, aby byl provoz domu naprosto autonomní. Vždy tu sice bude někdo fyzicky přítomný, ale nájemci budou mít možnost vyřídit si spoustu aktivit také přes aplikaci, kterou vyvíjíme ve spolupráci s českým start-upem SPACEFLOW. Od účetních či právních služeb až třeba přes objednání místa k jednání. Prostě půjdete okolo STROMu a napadne vás, že v něm chcete za hodinu mít schůzku s klientem, tak vše zadáte do aplikace a jednoduše se dostanete do vyhlédnuté kanceláře,“ vysvětluje Blahovec.

O STROM offices

Kanceláře, které se přizpůsobí svým uživatelům, vybavené nejmodernějšími technologiemi a materiály, přitom v těsném sepjetí s přírodou. Takový je STROM offices, butikový komplex kanceláří v Koželužské ulici. Budova v centru Plzně je monolit ze železobetonu, dominantní je na něm vertikála proskleného schodiště. Po vystupující fasádě, která se jako by odtrhává od původní fasády, se pne zeleň, na střeše je zahradní terasa a zelené je i PARKoviště. V interiéru pak pohledový beton zjemňuje mechová recepce z Itálie nebo dřevěné šambrány z dubu, které lemují a zdobí okna. Svoji roli hraje i nábytek; sedací je hravě barevný. Ve čtyřech nadzemních podlažích je každé patro jiné. Druhé je připraveno pro menší týmy i jednotlivce, poslední dvě jsou určeny pro firmy o 10 až 20 lidech. Samozřejmostí je plnohodnotná recepce a v objektu lze umístit i sídlo společnosti. Flexibilní administrativní sídlo STROM offices projektovali architekti renomovaného studia atelier POINT v čele s Tomášem Blahovcem. Zahradu a parkoviště vypracoval známý český zahradní architekt Ferdinand Leffler. 

Přečtěte si také