Projekt na podporu lokální ekonomiky se v Praze osvědčil

Městská část Praha 18 vyhodnotila projekt Corrency, do něhož se zapojila před několika měsíci, jako úspěšný. Původní myšlenka podpory sportovišť a zdravého životního stylu se rozšířila i na ostatní provozovny jako jsou kavárny nebo místní obchůdky.

Na projekt, schválený letňanským zastupitelem, byl z rozpočtu městské části vyčleněný jeden milion korun. Občané i obchodníci s provozovnou na území Prahy 18 se do projektu mohli zaregistrovat už od 11. dubna. Každý přihlášený občan poté obdržel 500 tzv. correntů, což je ekvivalent 500 korun, a po celý květen je mohl uplatnit za 50 % spoluúčasti právě u přihlášených provozoven. Projekt nyní běží i v červnu, kdy bylo mezi registrované občany opět rozděleno 500 correntů.

Do projektu na oživení lokální ekonomiky Corrency se městská část Praha 18 zapojila, aby v dnešní složité době poznamenané nejen pandemií covid-19 ale i válkou a všeobecným zdražováním podpořila místní podnikatele a občany. Kvůli zhoršujícím se údajům o vzrůstající obezitě se potom snažila tímto krokem podpořit zejména lokální sportoviště a přimět letňanské občany k pohybu a zdravému životnímu stylu.

Naší myšlenkou je jednoduchá a cílená podpora letňanských občanů a místních podnikatelů. Zejména se tímto projektem snažíme pomoci sportovním či volnočasovým kroužkům s provozovnou na území Prahy 18 a podpořit v lidech zdravý životní styl. Navíc se nám na projekt podařilo získat dotaci ve výši 50 tisíc korun z dotační soutěže, což nám pokrývá téměř celé provozní náklady,“ vysvětluje letňanský starosta Zdeněk Kučera a dodává: „Na základě pozitivní zpětné vazby a celkové spokojenosti s projektem nyní přemýšlíme o další spolupráci. Tentokrát bychom se ale chtěli zaměřit především na podporu sportovních kroužků pro děti, jelikož pocovidová data ohledně nárůstu dětské obezity jsou více než alarmující.

Přečtěte si také