Pozorujeme, jak franšízanti sklízí úspěchy

Úspěšná společnost musí mít podle předsedy představenstva TrustWorthy Investment Holding SE Michala Spurného pevnou distribuční síť.

Tento měsíc jste spustili projekt nazvaný Roadshow. O co se jedná?
Společnost TrustWorthy Investment od roku 2020 pracovala na finálním konceptu franšízingu. V dubnu jsme se rozjeli do jednotlivých měst a při Roadshow finalizujeme spolupráci s našimi partnery v jednotlivých regionech. Cílem je mít v každém krajském městě franšízu. Průběžně můžeme prohlásit, že zájem je nad očekávání. A již dnes víme, že je Roadshow úspěšná. Nejenže jednáme i o městech, kde jsme Roadshow neplánovali, máme navíc zájemce i mimo území Česka.

Proč jste se rozhodli rozšířit své aktivity i směrem k franšízingu?
Úspěšná a udržitelná společnost na trhu musí mít pevnou distribuční síť. Vyhodnotili jsme po letech zkušeností, že franšízový koncept je nejlepší. Krásně se vše potvrdilo v období pandemie covidu-19. Je to naše nová strategie, kterou na trhu budeme udržovat. Vidíme velký zájem o podnikání na trhu s drahými kovy a právě pomocí franšízingu propojujeme jednotlivé regiony se silnými partnery, kteří vidí své vlastní podnikání v jednom konceptu. Nebyla nikdy lepší doba začít podnikat na trhu s drahými kovy a vlastní franšíza to lidem ještě usnadňuje.

Jak dlouho jste připravovali tento projekt spolupodnikání?
Drobnohledem si naše společnost procházela skoro rok. Koncept se připravoval ve spolupráci s Českou asociací franchisingu.

Dnes máme vše nastaveno podle mezinárodních standardů a můžeme koncept vy­užívat naplno. V následujících letech nám to dává prostor pro daleko rychlejší expanzi napříč zeměmi nejen v EU.

Budou osloveni zájemci i mimo Českou republiku?
Jednáme s lidmi z Polska, Rakouska, Maďarska, Lotyšska. Naše orientace je na země Evropské unie. Díky vlastní rafinační lince se nesoustředíme jen na prodej drahých kovů, ale i na zpracování a rafinaci odpadů, které drahé kovy obsahují.

Co vše od vás franšízant získá, jakou podporu může od vás očekávat?
Značka TrustWorthy Investment je na trhu již přes deset let. Díky mnohaletým zkušenostem máme znalost globálního trhu s drahými kovy, diamanty, numismatikou. Naši partneři, s nimiž spolupracujeme, jsou přední rafinérie, mincovny nebo centrální banky. Franšízant má díky tomu vše na stříbrném podnose. Propracovaný IT systém, smluvní a obchodní podmínky, kompletní vzdělávání. Vše, aby člověk mohl začít podnikat a rychle dosáhl úspěchu.

Potřebují mít zájemci nějakou kvalifikaci?
Lidé mají díky vzdělávacímu konceptu v TrustWorthy Investment všechny informace, které potřebují pro podnikání na trhu s drahými kovy. Někdy jsme i rádi, že s námi spolupracuje člověk, který s trhem s drahými kovy nemá zkušenosti, vše se rychle naučí. Spolupracují s námi lidé, již vidí dlouhodobou perspektivu a možnosti, které obchod se zlatem, stříbrem, platinou, diamanty, numismatikou umožňuje.

Máte již dvě aktivní franšízy. Splnily očekávání?
Dnes už máme zasmluvněno pět míst. Pozorujeme, jak se franšízanti vrhají do práce a sklízí ihned úspěchy. Vidíme, že franšízový koncept byla ta nejlepší varianta. V následujících letech kvůli vysoké inflaci, bezpečnostní nestabilitě a válečným hrozbám budou zlato nebo jiné drahé kovy pojistkou, která lidem umožní jistotu. S touto jistotou mohou podnikat i ti, kteří se rozhodnou pro franšízing v TrustWorthy Investment.

Přečtěte si také