Poznat Španělsko? Jedině v karavanu. Campiri nabízí sdílení obytných vozů v samém srdci Andalusie

Za teplem nemusíte cestovat přes půlku zeměkoule. Uniknout podzimu i zimě se dá snadno také na jihu Evropy. Konkrétně například v Andalusii, kde slunce hřeje tři sta dní v roce. Přidejte k tomu dlouhé písečné pláže, smaragdové moře i vrcholky pohoří Sierra Nevada a máte kombinaci, kterou byste v Ománu, Dubaji nebo na Zanzibaru našli jen těžko!

Žádnou katalogovou dovolenou v tomto případě ale nečekejte. Platforma Campiri digitalizující pronájem obytných vozů chce totiž cestovatelům ukázat, že podmanivá oblast jižního Španělska není jen rájem luxusních resortů a letovisek, ale zejména místem jako dělané pro nezávislé cestování obytkou. Jen tři kilometry od letiště v Malaze totiž narazíte na novou základnu společnosti Campiri.

V Campiri Base nabízíme hned několik desítek vozů v maximální výbavě, což v této lokalitě nebývá zvykem. Ještě před začátkem výletu si tak přes nás můžete jednoduše zarezervovat obytný vůz, který nejlépe odpovídá vašim představám o dokonalé dovolené, ať už dáváte přednost stylovému campervanu, prostorným rodinným karavanům nebo univerzálním vestavbám,” komentuje možnosti Lukáš Janoušek, CEO Campiri.

Vedle české zákaznické podpory budete mít na místě i Jana Rychtaříka a jeho zkušený tým, který vám pomůže s tím, aby vše proběhlo jako po másle a výlet do Španělska byl tak zážitkem na celý život. Právě on je také tvůrcem třech okruhů, během kterých poznáte nejzajímavější místa jižního Španělska, Portugalska či Gibraltaru. Ty jsou rozděleny podle dnů –⁠ na týden, 11 dnů nebo dva týdny. Rád s vámi ale naplánuje také individuální trasy dle vašich osobních preferencí.

„V karavanu jsem procestoval velkou část Evropy, z toho několikrát i samotné Španělsko, kde jsem delší dobu společně s rodinou dokonce žil. Okruhy jsem proto navrhnul tak, aby si je mohl zkusit opravdu každý, kdo chce cestování v hotelu na čtyřech kolech zažít na vlastní kůži a s pocitem, že se do této kouzelné atmosféry žhavé Andalusie bude chtít vracet zas a znova,” dodává Jan Rychtařík.

První sedmidenní trasa je intenzivnějším roadtripem po tom nejdůležitějším, co Andalusie nabízí. Začíná v Malaze, kde dojde k předání auta, a pokračuje trasou králů po Costa de Sol. Během jednoho týdne tak poznáte andaluské Pobřeží slunce, které nesklízí obrovské úspěchy jen díky perfektnímu počasí, ale také pro svá romantická zákoutí s rybářskými vesničkami i pozůstatky maurské architektury.

O čtyři dny delší, druhý okruh vás zavede opačným směrem –⁠ na východ. Kromě písečných pláží v něm tentokrát zabrousíte do hor nebo za lokálním životem. Z Malagy vyrazíte přes kouzelné tradiční městečko Salobreňa ležící na pobřeží, s impozantním hradem v arabsko-křesťanském stylu. Mimo to však máte možnost navštívit také Granadu, metropoli s dechberoucími výhledy na zasněžené vrcholky Sierry Nevady, kam se dá sítí stezek dojít z města po svých už za pár hodin.

Nejdelší, čtrnáctidenní výlet vám zase ukáže jak půvabné město Andalusie a zároveň její kulturní střed Sevillu, tak také Portugalsko, například turisticky oblíbené místo Lagos, které přitahuje surfaře z celé Evropy. Není divu, obrovským lákadlem jsou zde krásné pláže a útesy u Atlantského oceánu, živá atmosféra města nebo nádech historie.

Že je jih Španělska kouzelný, nyní už jistě dobře víte, teď jen stačí sbalit kufry, zarezervovat vše podstatné a vydat se tam, kde teplota vzduchu i v listopadu dosahuje příjemných dvacet stupňů. Nebo můžete cestu za dobrodružstvím zkusit i na přelomu roku, kde hravě najdete deset dní, než odstartuje Nový rok. ¡Buen viaje!

Přečtěte si také