Poklad na zlatém návrší

Jižní Štýrsko ukrývá místo, jež rozhodně stojí za objevení. Golden Hill se vám dostane pod kůži už během prvních pár minut po příjezdu.

Spousta z nás se do Rakouska vydá na hory, ať už v zimě lyžovat, nebo v létě za turistikou, případně navštíví elegantní Vídeň. Byla by však škoda vynechat i ostatní regiony a ochudit se o jedinečné zážitky třeba právě z Golden Hill Country Chalets & Suites. A věřte nám, že o to přijít nechcete.

Krajina jižního Štýrska není pro Andrease nic neznámého. Pochází přímo odtud, z regionu, jemuž se přezdívá zelené srdce Rakouska. I proto si pro svou vizi vybral místo s dechberoucími výhledy na okolní vinice lemované malebnými kopečky. A jeho manželka Barbara neprotestovala.

Luxus, ale odpovědný

Seznámili se v roce 2011 a už od začátku o podobném projektu snili. Trvalo ale ještě čtyři roky, než se dostali k samotné realizaci. „Vlastnil jsem tu zhruba tři hektary pozemků a Barbara, která má velké zkušenosti z realitního trhu, přišla s nápadem, jak to pojmout. Celý objekt jsme budovali na tři etapy,“ vzpomíná Andreas. „Původně jsme chtěli postavit něco ve westernovém stylu, ale postupně jsme se víc uchýlili k čistému designu.”

Oba také tíhnou ke společensky odpovědnému stylu života, což se odráží do celého projektu. V Golden Hill tak hodně jde o soběstačnost, odpovědnost vůči životnímu prostředí a zdravý životní styl. „Udržitelnost není jen ústřední složkou naší firemní kultury, ale také vědomým životním stylem s pocitem celkové pohody,“ vysvětluje Barbara, z níž vyzařuje pozitivní energie, kdykoli ji potkáte.

Opravdu tu na každém kroku dbají na to, aby při všem, co dělají, mysleli na své okolí. Využívají geotermální energii, zahradu zavlažují dešťovou vodou, teplo poskytují solární a fotovoltaická zařízení. Dokazuje to i fakt, že dva ze chaletů jsou energeticky naprosto soběstačné; jeden z nich má celosezonně vyhřívaný infinity bazén, saunu i vířivku. V privátních lázních pak na vlastní kůži vyzkoušíte produkty značky Vinoble Cosmetics, vyrobené na bázi výtažků z vinné révy z místního regionu.

Přileťte vrtulníkem

Golden Hill je šest luxusních chat nebo jak se v Rakousku říká „chaletů“ a jeden loft. Čtyři ze chaletů, jež byly postaveny z masivního dřeva v roce 2018, jsou vhodné pro dvě až šest osob. Překvapí vás rozmanitými architektonickými prvky a detaily, na které se tu kladl velký důraz. Každá chata má své vlastní wellness se saunou a vířivkou. Patří k nim také venkovní zahrada s biotopickým jezírkem a spoustou zákoutí pro dokonalou relaxaci.

Pátý, romantický chalet Steinfuchs na vás dýchne venkovským stylem, jelikož jde o přestavěný štýrský statek z 18. století. I tady na vás čeká soukromé wellness a vlastní zahrada. Šestý chalet s názvem Steppenfuchs pak předčí všechna vaše očekávání. K dispozici tu budete mít 200 metrů čtverečních plných luxusu a k tomu celoročně vyhřívaný venkovní bazén o velikosti 4 krát 10 metrů.

Ani to ale není zdaleka to nejlepší, co vám v Golden Hill nabídnou. Pokud zatoužíte po něčem opravdu jedinečném, zarezervujte si na pár nocí loft. Ten vznikl unikátní proměnou bývalých stájí a díky proskleným čelům (12,5 metru na východ, 5 metrů na jih a 4 metry na západ) nabízí svým hostům na 300 metrů čtverečních s výhledy do okolní krajiny.

K tomu vám bude „patřit“ rozsáhlá zahrada s vlastním koupacím jezírkem, privátní saunou a venkovní vířivkou. Procházet se můžete po vinicích, skrze levandulové pole do pavilonu růží. Když počasí dovolí, odpočinete si na dvousetmetrové terase nebo si uvaříte ve venkovní kuchyni. Samozřejmostí jsou garáže, a pokud by bylo potřeba, zajistí vám tu i místo pro přistání vrtulníkem. A pro příští rok mají nachystanou novinku – dvanáctimetrový bazén z nerezové oceli.

Milovníky dobrého vína potěší i opak minibaru – maxibar, kde najdou několik lahví štýrského vína, regionálního organického piva i místního ginu.

Zvyknete si hned

„Když jsme vše spouštěli, byli jsme v hrozném stresu. Vůbec jsme nevěděli, co na to lidé řeknou,“ vzpomíná Barbara, která zároveň miluje vaření a na vyžádání hostům připraví privátní večeři z regionálních surovin. „Na slavnostní otevření jsme přizvali regionální partnery a nervózně čekali, co oni na to. Ale všechno to nakonec dobře dopadlo a i díky nim se o nás dozvídají další a další lidé.“

Po šesti letech fungování jsou manželé spokojeni, hosté se sem často vracejí, což jim dělá největší radost. „V Rakousku je chaletových vesniček nespočet, ale troufám si tvrdit, že Golden Hill je opravdu unikátní, a to i díky našemu přístupu k životnímu prostředí. Nechceme být největší, razíme heslo Klein, aber fein,“ vysvětluje Andreas. „Přemýšlíme ještě nad jedním chaletem, ale víc ne. Naším hlavním cílem je, aby se tu lidé cítili jako doma.“

A my můžeme jenom potvrdit, že se jim to daří na jedničku. Jakmile do Golden Hill jednou zavítáte, už se vám nebude chtít jinam. Na místní pomalé tempo se zvyká jedna radost, stejně jako na vstřícnost majitelů a jejich personálu. Přijeďte to zažít také a na pár dnů se ponořit do světa bez starostí, plného chvilek jen a jen pro vás.

Přečtěte si také