Pivní hotel Zlatá kráva

V zemi zaslíbené pivu se snad každý jednou zatoužil rochnit ve vaně plné piva, mít pípu na dosah ruky hned vedle postele a vstávat s pohledem na obrazy s pivními lahvemi.

Pokud i vy milujete orosený půllitr a zlatavý mok s nahořklou chutí v něm, zbystře­te. V Nepomuku vyrostlo v pivo­varu Zlatá kráva šestnáct pokojů, jež spojuje svěží industriální design s co největším použitím dřeva a především – s láskou vařené farmářské pivo.

Na konci jedné z nepomuckých ulic nedaleko centra obnovily dvě rodiny téměř zapomenutý pivovar. Budovu, jejíž historie sahá až do poloviny 19. století, citlivě zrekonstruovaly a ponechaly původní klenbové ležácké sklady a sklepy. Nadšenci z rodiny Sochorových a Sladkých utekli z rozličných oborů, aby se mohli naplno věnovat své vášni: pivu a jeho vaření. Do pivovarnictví se vrhli po hlavě před téměř třemi lety a postupně uskutečňují všechny plány, co se kolem piva nabalují.

Energie a dynamika je cítit v celém areálu pivovaru, nejen v hotelu. Je radost pozorovat všechny ty, kteří za projektem stojí, a všímat si, s jakou hrdostí o svém pivu vyprávějí. Co vás však zaujme okamžitě a vytvoří pozitivní první dojem, ještě než se dáte s místními do řeči, je všudypřítomná vůně chmelu a sladu. Zvlášť, když se vaří pivo, je toto aroma intenzivní a pro všechny, kteří mají pivo rádi, působí jako balzám na duši.

Za zmínku rozhodně stojí fakt, že ve Zlaté krávě vaří pivo paní sládková. Žaneta Petružálková dohlíží na přípravu všech druhů piva, a že jich je. Od těch základních, jako je desítka nebo dvanáctka, po černé pivo, medové nebo třeba pivo s přídavkem kakaových bobů. Na kvalitu surovin je ras, přes její ruce (lépe řečeno chuťové pohárky) neprojde nic, o čem by nebyla stoprocentně přesvědčená.

Vraťme se však z pivovaru zpět do ubytovacího zařízení. Pokoje jsou v Pivním hotelu pojmenované podle konkrétních piv z pivního portfolia Zlaté krávy, hodit si nohy nahoru tak můžete buď v Sametové 11, Polotučné 10, nebo třeba v Jiskře. Mimochodem, pivo Jiskra je pojmenované na počest posledního majitele budovy, jenž ve svých 84 letech dohlížel na první uvařenou dávku místního chmelového moku.

Dobrý hotel musí mít v pokojích i kvalitní postele, které majitelé vybírali s tou největší pečlivostí. Především proto, aby vám po celodenní degustaci nabídly co nejpohodlnější náruč a zmírnily ranní utrpení s eventuální kocovinou na minimum. Z fotek byste mohli nabýt dojmu, že styl všech vnitřních prostor je laděný spíše do chlapácké atmosféry, ale nenechte se mýlit. Jakmile se ocitnete v pokojích a začnete si všímat detailů jako pitoreskních světel nebo designového topení, pochopíte, proč se tu líbí i dámám a nadšencům jemně čistého stylu.

Jestli vám můžeme doporučit, nevynechejte během pobytu pořádný ponor do místních pivních lázní. Chmel, pivovarské kvasnice a slad přispívají k uvolňování kožních pórů a celkové revitalizaci a díky obsahu vitamínu B a aktivním enzymům působí blahodárně na regeneraci pokožky. Zkrátka vám dopomohou k tomu, abyste domů odjížděli krásnější a zdravější. Blahodárné koupání vám prospěje i po divokém večírku nebo neplánovaně intenzivním ochutnávání z předešlého dne.

Zážitkem v Pivním hotelu byste abstinenty asi úplně nepotěšili, kromě nich je však téměř pro každého. Udělejte si víkend pro sebe, vezměte někoho blízkého a užijte si romantickou pivní lázeň jen ve dvou. Láká vás ještě větší intimita? Dopřejte si relax v naprostém soukromí a rezervujte si privátní wellness. Pokud vyjedete s přáteli nebo kolegy, s nimiž se izolovaně družit nepotřebujete, ani vy o lázeňskou atmosféru nepřijdete. Vypotit se můžete ve společné parní nebo finské sauně, uvolnit se v překvapivě prostorné vířivce nebo vyzkoušet všechny funkce zážitkové sprchy.

Ačkoli se hotel rozhodně nesnaží zalíbit všem, kdo se rozhodnou užít si volné dny právě tady, dost dobře se mu to daří. Na nic si nehraje, ale zároveň pečuje o hosty, jak nejlépe umí. A to je asi to, co jej a vlastně i jeho majitele charakterizuje úplně nejvíc − pokora, vřelost a především svérázná autentičnost, se kterou ke všemu přistupují. A také legrace, protože nápad vytvořit pokoje s pivní pípou je až komicky super.

Přečtěte si také