Peugeot 308 SW: kombi zaujme novou tváří

Nový Peugeot 308 SW vás upoutá na první pohled. Je nezaměnitelný a originální.

Má atraktivní design, elegantní profil a propracovanou záď. Disponuje nejmodernějšími technologiemi včetně těch, které jsou většinou vyhrazeny pouze prémiovým segmentům. V jeho široké nabídce pohonných jednotek figurují kromě úsporných benzínových a dieselových motorů také plug-in hybridy s výkonovými variantami 180 nebo 225 koní a dojezdem na elektřinu až 60 km.

Nový Peugeot 308 SW vás okamžitě okouzlí svým smyslným a ostře vybroušeným designem. Nejvýraznější estetické prvky najdete na čelní masce, které dominuje nové logo. Za ním je ukrytý radar sloužící asistenčním systémům. Elegantní přední světlomety používají už od základní úrovně technologii LED. Na ně pak navazují světla pro denní svícení ve tvaru tesáků šelmy.

Uvnitř vozu najdete Peugeot i-Cockpit. Jedná se o uspořádání interiéru, které se stalo poznávacím znakem moderních peugeotů. Ve voze 308 vás však překvapí svou novou podobou. Byla vylepšena jeho ergonomie, kvalita i design a nabízí zcela nový systém infotainmentu Peugeot i-Connect®. Ten doplňují konfigurovatelné virtuální přepínače i-toggles pro nastavení klimatizace, rádia, telefonu atd.

Pro ještě větší praktičnost je nový Peugeot 308 SW standardně vybaven lavici dělenou na tři části (40/20/40). Využívá se zde systém pro okamžité sklopení všech tří částí pomocí dvou ovladačů snadno přístupných z bočních stran zavazadlového prostoru. Tato modulární lavice umožňuje vytvořit nejrůznější konfigurace. Například při všech sklopených sedadlech získáte prostor i pro ten nejobjemnější náklad a současně můžete převážet předměty o délce až 185 centimetrů.

Nový Peugeot 308 SW splňuje do posledního detailu veškerá očekávání zákazníků v segmentu kombi, kteří požadují praktický, prostorný a všestranný vůz. Jeho objemný zavazadelník pojme od 608 až po 1634 litrů, nakládání a převoz zavazadel navíc usnadňuje elektricky ovládané víko, bezkontaktní otevírání a dvoupolohová podlaha. Cestující ocení velkorysý prostor, pohodlí a nespočet odkládacích schránek. Pro větší praktičnost je prostor kufru vybaven 12 V zásuvkou umístěnou na pravé liště zavazadlového prostoru, LED osvětlením celého prostoru, dvěma úložnými síťkami a háčky na tašky.

Nový Peugeot 308 SW může být poháněn klasickým spalovacím motorem, a to buď benzínovým PureTech 1.2 o výkonu 110 nebo 130 k, nebo naftovým BlueHDi 1.5 o výkonu 130 k. Na výběr jsou šestistupňové manuální nebo osmistupňové automatické převodovky. Ekologickou alternativu pak poskytují dva plug-in hybridní motory ve výkonových variantách 225 nebo 180 koní. Čistě na elektřinu ujedou až 60 km, v hybridním režimu pak emitují v průměru asi 26 g CO2/km. V příštím roce se nabídka pohonů rozroste také o mild-hybrid a 100% elektrickou verzi. Klient modelu Peugeot 308 tak může vybírat z široké škály pohonných jednotek.

A jaké jsou nejžhavější novinky Peugeotu 308 SW, které v ostatních modelech značky Peugeot zatím nenajdete? Například maticová světla s technologií Peugeot Matrix LED, vyhřívaný volant, systém PEUGEOT i-Connect® Advanced nebo vylepšený adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go, který nově ovládá poloautomatickou změnu jízdního pruhu, doporučení rychlosti a přizpůsobení rychlosti v zatáčkách.

Nový Peugeot 308 SW dorazí na český trh v polovině letošního roku.

Cena od 510 000 Kč + 5letá záruka

Více na peugeot.cz

Přečtěte si také