Ostředek je top logistickou lokalitou

V blízkosti dálnice D1 nedaleko Prahy staví společnost Prologis prvotřídní skladové a logistické prostory ve zcela novém standardu.

Praha a její okolí je nejatraktivnější českou lokalitou pro zájemce o logistické prostory a jednou z vůbec nejlepších lokalit v celém středoevropském regionu. Vyhovujících volných ploch a zastavitelných pozemků je tam dlouhodobě nedostatek, proto získali významnou konkurenční výhodu ti developeři, kteří si včas předvídavě zajistili potřebnou půdu.

Společnost Prologis, světový lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, od loňského roku rozvíjí nový industriální uzel na mapě České republiky. Nese jméno obce v bezprostřední blízkosti dálnice D1 s rychlou dostupností do hlavního města – Prologis Park Prague-D1 Ostředek. Díky svojí poloze skýtá ideální zázemí například pro firmy z oblasti e-commerce nebo pro lehkou výrobu, logistiku a skladování.

Spekulativní development

Výstavba v Ostředku pokračuje rychlým tempem. V první polovině loňského roku developer dokončil a zcela pronajal první budovu v tamním parku. V současné době je v plném proudu spekulativní výstavba budovy dvě s rozlohou 21 250 metrů čtverečních a budovy tři na ploše 12 600 metrů čtverečních. Prologis očekává, že nemovitosti budou zájemcům k dispozici od druhé poloviny letošního roku.

„Náš park Prague-D1 Ostředek vyniká svou polohou, která poskytuje ideální kombinaci last-mile dostupnosti vůči Praze i propojení s dalšími významnými spotřebitelskými centry v České republice i za jejími hranicemi. Nájemcům DC2 a DC3 bude k dispozici lokální tým Prologis pro zákaznickou zkušenost, aby jim pomohl co nejlépe využít nové prostory prostřednictvím řešení uzpůsobených na míru jejich potřebám,“ říká Anna Jůzová, manažerka leasingu a zákaznické zkušenosti společnosti Prologis v České republice.

Vzhledem k přetrvávající vysoké poptávce po atraktivně situovaných logistických nemovitostech lze očekávat, že v současnosti dokončované prostory budou v krátké době také pronajaty. Prologis proto již nyní plánuje další výstavbu. „Development dvou nových budov je pro Ostředek velkým posunem vpřed, rozhodně však nejde o krok poslední. Aktuálně pracujeme na získání stavebního povolení pro další dvě budovy – DC4 a DC5. Územní povolení už bylo vydáno,“ dodává Michal Vrba, viceprezident Prologis pro projektový management v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Nový energetický standard

Současná situace zdůraznila význam energetické úspornosti při výstavbě a následném provozu logistických nemovitostí. Prologis do svých budov dlouhodobě instaluje LED osvětlení a systémy pro vzdálený monitoring spotřeby energií, ale v případě Ostředku se energetická šetrnost stala pro developera jednou z hlavních priorit. „V našich budovách v Ostředku, které jsou zcela nezávislé na plynu, instalujeme novou generaci LED osvětlení a klíčovou novinkou je také implementace tepelných čerpadel. Ostředek je náš první projekt v Česku vybavený již ve stavebním standardu touto technologií pro zajištění energeticky účinného vytápění a klimatizace,“ vysvětluje Vrba. Stejně jako všechny nové budovy společnosti Prologis projdou i tyto akreditací udržitelnosti BREEAM.

Pro nájemce, kteří chtějí ve svých budovách implementovat další řešení na míru – ať už pro zvýšení provozní efektivity, energetické účinnosti, nebo udržitelnosti –, má Prologis pestrou nabídku na platformě Prologis Essentials. Jedná se o „online tržiště“ s produkty a řešeními, jako jsou regálové systémy, manipulační technika, bezpečnostní systémy, mycí a balicí stroje, kancelářský nábytek nebo stále populárnější skladoví roboti.

Možnost využít platformy Essentials je dalším dílkem do skládačky výhod, na něž se mohou budoucí nájemci Prologis Park Prague-D1 Ostředek těšit. Více informací o parku a aktuální nabídce jeho prostor pro efektivní, udržitelný a plynulý provoz podpořený špičkovou zákaznickou péčí a nadstandardními službami je k dispozici na webu Prologisce.eu.

Přečtěte si také