Operák zažívá boom, luxus bezstarostné jízdy pořídíte už za pět tisíc měsíčně

Až donedávna byl operativní leasing neboli dlouhodobý pronájem vozu považován za vymoženost, kterou si mohly dovolit jen velké a bohaté firmy, aby si jím hýčkali své manažery. Dnes se ale doba změnila. Tuto formu financování si nyní může dovolit i mnoho malých firem, podnikatelů a soukromých osob.

Operativnímu leasingu nahrávají jak nízké splátky, tak i nejistota na turbulentním automobilovém trhu. Hlavní roli ale hraje vidina pohodlného a bezstarostného používání vozu. Vždyť komu by se nelíbilo o nic neřešit a jen si jezdit. A kdo by odolal možnosti přesedlat každé dva či tři roky do fungl nového, modernějšího a technologicky vyspělejšího auta. Auto na operák je nyní mimořádně dostupné. Například městský hatchback Peugeot 208 můžete mít už za 5 623 Kč měsíčně. Splátka je včetně DPH a zahrnuje i povinné ručení a havarijní pojištění.

Cesta z nejistoty

Kupec nového auta nemá v dnešní nejisté době lehkou volbu. Koupit dieselové auto? Vždyť tento pohon už evropský automobilový průmysl takřka zavrhl. Investovat do plug-in hybridu, když současné výhody vyplývající z jeho používání, jako je například bezplatné parkování na modrých zónách v Praze, budou brzy zrušeny? Nebo si pořídit elektromobil a doufat, že se infrastruktura bude vyvíjet dostatečně rychle, aby se z vlastnictví elektrovozu nestal každodenní maraton v hledání dobíječek? S operativním leasingem můžete klidně rébus, jaké auto koupit, o pár let odložit.

Splátky, které vás nezruinují

Na výhodné nabídky operativního leasingu sází mnoho automobilek. Velmi aktivní v této oblasti je značka Peugeot, jak potvrzuje i její obchodní ředitel Filip Lapka: „Dnešní klienti jsou mnohem ochotnější pořídit si vůz na operativní leasing, než tomu bylo ještě donedávna. Na tento trend jsme zareagovali a vyšli jim vstříc nabídkou výhodných splátek a flexibilních služeb. Už v minulém roce jsme s našimi nejprodávanějšími modely nastavili vysokou laťku. Teď jsme se rozhodli ještě přitvrdit a splátky jsme ještě o kousek snížili. Hatchback Peugeot 208 tak pořídíte za 5 623 Kč měsíčně, populární městské SUV Peugeot 2008 pak za 6 565 Kč měsíčně.“

Na velikosti záleží

Zajímavé je, že ani u financování opravdu velkých aut nejsou splátky nijak závratné. Jeden z nejprostornějších vozů značky Peugeot, sedmimístné SUV 5008, se dá pořídit za velmi přijatelných 9 600 Kč měsíčně. Dalším autem, které vám poskytne opravdu štědrý prostor, je osobní dodávka Rifter. Ta se po dlouhé odmlce vrátila do nabídky Peugeotu v dieselové verzi a rovnou nasadila i zajímavou splátku, a to 9322 Kč měsíčně.

Velký či ještě větší komfort

Operativní leasing nabízí více variant. Z hlediska doby pronájmu se jedná o 24, 36 nebo 48 měsíců. Dalším kritériem výběru je rozsah služeb. Klienti mohou zvolit úspornější variantu Relax s pojištěním ovšem bez doplňkových služeb, nebo si mohou dopřát kompletní balíček Relax Plus zahrnující vše od úhrady veškerých servisních úkonů až po zimní pneumatiky.

Výhodné firemní nákupy

Přestože se operativní leasing posunuje do soukromé sféry, ani firemní klienti nezahálejí. Výhodné nabídky je nenechávají chladnými, a to zejména co se týče lehkých užitkových vozů. Malou dodávku Partner je možné financovat splátkami 9 230 Kč bez DPH měsíčně. Větší Expert pak stojí 10 399 Kč měsíčně. Výhodně lze touto formou financovat i elektromobily.

Přečtěte si také