Nové centrum Prahy 6 postaví konsorcium tří developerů

Na Vítězném náměstí v blízkosti areálu VŠCHT A ČVUT vznikne nový multifunkční projekt s výraznou rezidenční funkcí, který doplní obchodní a administrativní plochy včetně vysokoškolských budov.

Součástí budou komunikace pro pěší i veřejný prostor mezi ulicemi Evropskou a Jugoslávských partyzánů s návazností na kampusové bulváry. Zástavba bude respektovat kongeniální urbanistickou koncepci Dejvic vytvořenou Antonínem Englem ve 20. letech minulého století. Půjde tak o finální fázi urbanizace centra této městské části a architektonickou tečku po téměř 100 letech jejího vývoje. 

Předseda představenstva Sekyra Group Luděk Sekyra k tomu dodává: “V Dejvicích uplatníme naše zkušenosti z výstavby nových městských čtvrtí a stěžejných městotvorných projektů. Věřím, že celý projekt organicky skloubíme jak s kampusem technických vysokých škol, tak s komunikačním uzlem a architekturou Vítězného náměstí. Jsem přesvědčen, že společně s našimi partnery vytvoříme inovativní a přitažlivé centrum Prahy 6, které bude lákat nejen ty, kdo zde žijí, studují a pracují, ale všechny Pražany.”

Sekyra Group plánovala zastavět 4. kvadrant Vítězného náměstí už na začátku nového tisíciletí, pozemek od VŠCHT se nyní podařilo získat v konsorciu Sekyra Group, Penta Real Estate a Kaprain za více než miliardu Kč.

Urbanistické a dopravní řešení Vítězného náměstí bude vycházet ze soutěže organizované v roce 2018 Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

“Celý projekt musí ještě projít mezinárodní architektonickou soutěží tak, aby splňoval městotvorné, estetické a environmentální nároky. Samozřejmostí je intenzívní spolupráce s Prahou i veřejností,“ podotýká výkonný ředitel Sekyra Group Leoš Anderle.”

Přečtěte si také